ZASTÁVka Telč – nízkoprahové zařízení pro děti a mládež

Z budovy bývalého autobusového nádraží v Telči je klub pro mládež

Podoba ZASTAVky je dílem architekta Petra Holuba z Archprojektu Jihlava
(ČTK) –
Budova bývalého autobusového nádraží v Telči na Jihlavsku se změnila v zařízení, v němž může trávit volný čas tamní mládež. Přestavbou někdejšího domu s čekárnou a bufetem vznikly prostory, které je možné využít pro přednášky, výstavy a sportování, ale i jako hudební zkušebny a nahrávací studio. Na projekt Oblastní charity Jihlava přispěla Evropská unie, kraj i město. Celkem stál zhruba 12 milionů korun. Novinářům to řekl manažer projektu Vítězslav Schrek.

Autobusové nádraží přestalo sloužit původnímu účelu, protože město před třemi lety přestěhovalo zastávky autobusů na nově postavený terminál u vlakového nádraží. Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Zastávka zatím funguje v pronajatých prostorách. Bývalé autobusové nádraží si k vytvoření vlastního zázemí charita vybrala také proto, že se tam mladí lidé jsou zvyklí scházet.

Přestavěná budova s pěti místnostmi se pro zájemce otevře 30. října. Vznikla v něm například výtvarná místnost a také prostor vybavený informačními technologiemi, který může sloužit mládeži třeba jako hudební zkušebna. Multifunkční sál je vhodný pro kulturní akce i pro sportování. Do Zastávky zatím kvůli nedostatku místa mohla chodit mládež od 12 do 19 let, teď budou moci přicházet i jedenáctileté děti a lidé do 26 let věku.

Vybudování nového dopravního terminálu u vlakového nádraží v Telči stálo zhruba 41 milionů korun. Také u tohoto projektu pokryla větší část nákladů dotace z Evropské unie. Do rekonstrukce své budovy zároveň investovaly České dráhy.

Doplněno Stavbaweb:
ZASTÁVka Telč
 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*