Zastřešená čistírna odpadních vod v Řitce dokončena s kompozitními konstrukcemi

Obec Řitka zahájila přibližně před rokem rekonstrukci stávající čistírny odpadních vod s cílem zvýšení kapacity zařízení. Vzhledem k postupnému budování nových domů v lokalitě a jejich napojování na kanalizační systém se očekává významný růst zatížení ČOV.  Obec zvolila zastřešenou variantu čistírny, aby omezila šíření zápachu do okolních domů.

Sklon sedlové střechy a vnitřní uspořádání čistírny vyžadoval individuální řešení konstrukcí. Na veškeré lávky, schodiště, zábradlí, žebříky, poklopy a pochozí rošty byly použity kompozitní materiály MEA. Konstrukce byly mnohokrát upravovány dle atypických požadavků objektu, stavitele a investora přímo na stavbě. Vzhledem k nízké váze kompozitních konstrukcí je montáž i demontáž rychlá, a navíc materiál umožňuje snadné řezání, rozměrové úpravy.

Prioritním důvodem pro použití kompozitních materiálů byla jeho životnost a odolnost v uzavřeném, chemicky i biologicky velice náročném prostředí. Ocelové konstrukce v takovémto prostředí vydrží cca 3 roky, kdežto kompozitní konstrukce mají životnost plánovanou na celou dobu provozu čističky.

Kompozitní sklolaminátové materiály vyhovují náročným požadavkům vysoce zatěžovaných staveb: vysoká pevnost i chemická odolnost, dlouhá životnost, odolnost proti korozi, UV záření, mrazu, nízká hmotnost, protiskluzové vlastnosti, téměř bez údržby a ekonomické řešení.

Video o možnostech použití kompozitních materiálů na ČOV


Více o kompozitech na webu:
https://www.mea-odvodneni.cz/kompozitni-zabradli/sortiment/50

podle podkladů společnosti MEA Water Management

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*