Zastupitelé Prahy 8 neschválili zadání studie rozvoje Palmovky

(ČTK) – Zastupitelé Prahy 8 ve středu 21. dubna 2020 neschválili zadání studie budoucího rozvoje Palmovky. Opozice požadovala, aby bylo zadání projednáno na komisi pro dopravu městské části. Přestože byl materiál na program jednání zařazen, na návrh opozice jej pak z již schváleného programu jednání radní Tomáš Hřebík (TOP 09 a STAN) stáhl. Hřebík řekl, že materiál předloží pravděpodobně na květnovém jednání znovu. Palmovka patří mezi takzvané významná rozvojová centra a dlouhé roky je ve špatném stavu.

Studie se bude zabývat územím o rozloze 138 hektarů v okolí stanice metra B Palmovka. Problémem jsou podle dokumentu, který projednávali zastupitelé, například chybějící pravidla pro rozvoj zástavby a veřejných prostranství, špatné hospodaření s vodou a části území pak jsou vysloveně zanedbány. Chybí zde rovněž občanská vybavenost.

V západní části území pak stojí nedokončené Centrum Palmovka, kde měla mít radnice nové sídlo. Jeho stavbu schválila Praha 8 v roce 2010, dosud však nebylo, například kvůli sporům se stavebníky, dokončeno. Co bude s torzem budovy, zatím není jasné.

Zastupitelé při schvalování programu dokument na program nejdříve zařadili. Opoziční zastupitelé ale v následné diskusi o studii požadovali, aby materiál nechyl schvalován a projednala jej dopravní komise osmé městské části. Po krátké přestávce jim Hřebík vyhověl a dokument stáhl.

Doplněno Stavbaweb:
Palmovka 2030
Informace o plánovaných investicích v oblasti Palmovka najdete na stránkách www.palmovkated.cz.Další informace o projektu Palmovka 2030 najdete na stránkách Městská část Praha 8.

Projekt revitalizace
Palmovka byla místem, kde dlouhodobě neřešila problémy ani městská část Praha 8, ani magistrát. V roce 2014 se v programovém prohlášení magistrátní koalice objevil závazek „Rada připraví revitalizaci oblasti Palmovky“, podobný text je i v prohlášení koalice v MČ Praha 8 – „Ve spolupráci s IPR a dalšími partnery necháme zpracovat urbanistickou studii pro oblast Palmovky. Toto místo má naději stát se novým centrem východní části Prahy.“ Za projekt je zodpovědný zástupce starosty Petr Vilgus, který pro tento úkol angažoval ateliéry UNIT architekti Filipa Tittla[4][5][6] a ONplan Petra Návrata
Zdroj: Wikipedea

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*