Zázemí pro sokolské hřiště

Na fotografii z roku 1926 je stavba sokolovny v jihočeské Křemži. Místní rodák, pan architekt Hynek Schneider, toho času profesor na státní průmyslové škole v Jaroměři, osobně dohlížel na provedení stavby, která dodnes patří k tomu nejlepšímu v obci, ostatně jako na mnoha jiných městech naší země. Stavba také reprezentuje sokolské hodnoty: Sport -Občanství – Komunita – Osobnost – Laskavost.

TJ Sokol Křemže se rozhodl navázat na tuto kvalitní architekturu a společně s CBArchitektura vypsal otevřenou architektonickou soutěž na malý objekt zázemí pro tenisty na nedalekém tenisovém hřišti. Protože nejde o veřejného zadavatele, jsou podmínky poměrně volné a k účasti nepotřebujete autorizaci, takže se kromě architektů mohou účastnit i studenti. Odevzdání je elektronicky do 4.11., přesně za 21 dní do 12:00, tak šup na start. Ceny a odměny jsou přiměřené možnostem spolku (celkem 24000 Kč) a tak je mezi nimi i domácí dort od paní Jandové nebo kniha o sokolských stavbách Naprej! 

Pojďte sokolům ukázat, že i malá stavba může být velká architektura a dát tak inspiraci i ostatním spolkům. Více informací najdete na webu Sokola Křemže. Registrace na mail soutez.kremze@gmail.com. Děkujeme za spolupráci.

www.sokol-kremze.cz

zdroj: FB/CBArchitektura

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*