Zbyněk BALADRÁN — Vít HAVRÁNEK, MANIFESTA 8

VVP AVU Vás srdečně zve na poslední přednášku z podzimního cyklu "Středy na AVU":
již tuto středu 15. 12. 2010, od 18:00
aula Akademie výtvarných umění v Praze (3. patro)
U Akademie 4, Praha 7

 

C. T. D. (Constitution for Temporary Display / Ústava dočasné výstavy)
Zbyněk Baladrán a Vít Havránek představí svou dvouletou teoretickou a uměleckou trajektorií kurátorů Manifesta 8, evropského bienále současného umění. Nomádské bienále se koná od roku 1996 a jeho osmé pokračování probíhá od října 2010 do ledna 2011 ve španělských městech Cartagena a Murcia. Oba kurátoři se na bienále podíleli jako součást mezinárodní iniciativy tranzit.org, jednoho ze tří kurátorských kolektivů přizvaných k tomuto projektu. Společně také v nedávné minulosti pracovali na Monumentu transformace, tříletém výzkumném projektu sociální a politické transformace, který byl v loňském roce prezentován v podobě výstavy v Galerii hl. města Prahy a jenž cestuje do několika dalších měst v Evropě i Americe. Jeho výstupem se rovněž stala kniha Atlas transformace (2009).
 
Přednášku můžete sledovat také on-line na portálu ČT 24 nebo na stránkách iVysílání České televize, kde bude později archivována.

Vít Havránek(*1971), kurátor a teoretik, je od roku 2002 lídrem iniciativy pro současné umění tranzit.cz a od 2007 také ředitelem zázemí pro současné umění tranzitdisplay. Zároveň přednáší současné umění na pražské VŠUP.
 
Zbyněk Baladrán (*1973), výtvarný umělec a kurátor, studoval dějiny umění na Univerzitě Karlově v Praze (1992-1997) a později pražskou AVU ((1997-2003, mj. ateliér Jiřího Davida). Je jedním ze spoluzakladatelů a kurátorů prostoru pro současné umění display (2001), který  se v roce 2007 přeměnil na tranzitdisplay.

nbsp;

 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*