Fotogalerie ke článku (2)
Usedlost Kajetanka (zdroj: Wikipedia)
Současný stav... (zdroj: Kajetanka)
Projektu ale stále chybí stavební povolení.
Zchátralá usedlost Kajetánka v Praze 6 se má začít ještě letos proměňovat na 140 luxusních bytů. Investorem projektu je irská realitní společnost Quinlan Private a izraelská společnost Lapid Capital. Na tiskové konferenci to 15.4.2008 řekl výkonný ředitel realitní firmy Ceres Property Group Stefan Cordiner.
Výši investice Quinlan Private ani Lapid Capital nezveřejnily. Podle odhadu obchodního ředitele realitní kanceláře Lexxus Petera Višňovského by se mohla pohybovat mírně nad 500 miliony korun. Zhruba o 100 milionů menší investici odhaduje spolumajitel developerské společnosti Devo Group Vojislav Sparavalo.
Stavět se má začít v polovině letošního roku, dokončení se předpokládá na druhé čtvrtletí roku 2010. Projektu ale stále chybí stavební povolení, upozornil vedoucí stavebního úřadu Prahy 6 Petr Malotin.
Velikost bytů se bude pohybovat od 50 do 223 čtverečních metrů. Průměrná cena bude v první fázi prodeje skoro 70.400 korun za metr čtvereční. Podle mezinárodní realitní společnosti Colliers je cena bytů na Kajetánce ještě asi o 30 procent podhodnocena. Prodej bytových jednotek má začít během letošního jara.
Kajetánka byla původně dvorcem hrabat Martiniců. V roce 1666 ho Bernard Ignác Martinic proměnil v malý klášter kajetánů. Ten byl v roce 1786 zrušen. Z původního kláštera se zachovaly raně barokní štíty. Za minulého režimu usedlost sloužila jako Obvodní dům dětí a mládeže. Začátkem 90. let byla vydána restituentům.
Zdroj: Zpráva ČTK 15.4.2008
Doplnění Stavbaweb:
Projekt zpracoval atelier Loxia
Minimalistické, ale praktické. Taková ideální kombinace pro rodinný život. A ta krytá terasa vypadá podle popisu parádně :-)
Zní to jako velmi promyšlený návrh. Máme podobně svažitý pozemek, tak mě inspiruje, že i takové místo má velký potenciál!
Je to moc krásný projekt :-) A ten důraz na orientaci místností podle světových stran..To dělá v každodenním životě obrovský…
Musím potvrdit..žádná plíseň, žádné tepelné mosty. Funguje skvěle!
Projekt pana Vostrackého sleduju už delší dobu, má opravdu cit pro funkční a zároveň estetické stavby. Tahle není výjimkou.