Alpský terminál v nadmořské výšce 2250 m od kanceláře Zechner und Zechner bude obsahovat stanici horské lanovky, restauraci a informační centrum.
Nová budova je interpretována jako konstruovaná krajina, která se přirozeně vyvíjí z topografie. Oblá spodní část se stanicí má stejné obyrysy jako okolní krajina a použitý materiál – kámen – to jen zvýrazňuje. Střecha trůní na budově jako ochranný sněžný převis. Navzdory tomu, že se projekt vyhýbá vernakulární alpské architektuře, je toto řešení citlivou odpovědí na jedinečnost místa.
Při vstupu je návštěvník veden řadou různých místností. Přízemí, které je zčásti zapuštěno ve svahu a které je zcela uzavřené vůči vnějšímu prostředí, má charakter jeskyní a tunelů. Přechod z těchto uzavřených prostor do restaurace a horní částí terminalu zdůrazňuje pocit svobody v krajině a také znovu uvádí návštěvníka do sochařského prostoru architektury.
Tvrdé podmínky místa vyžadují vysokou míru prefabrikace a optimalizaci velikosti prvků budovy pro transport a shromažďování. Rozhodnutí pro dřevo jako hlavní stavební materiál umožňuje vyvažovat dané zábrany. Topení a teplá voda budou zajišťovat především solární termální kolektory, což umožní zásobit podstatnou část energie potřebné pro budovu.
Moc se mi park líbí, není to uhlazená unylost posekaných trávníků. Divokost a rozmanitost parku a křovin je daleko více…
Škarohlíde :-) , copak nevidíte ty možnosti? Každé ráno uděláte z těch venkovních spáčů četu, která nakluše a s radostí…
Autorům, realizaci a investorovi se podařila úžasná stavba. Ta obřadní síň je svojí koncepcí a jednoduchostí nesmírně přitažlivá, gratuluji. Materiálové…
Copak omyl? Ale strategie myšlení tvůrců a autorů záměru běhá někde v jných galaxiích a nevnímá, že jsme v Česku,…
Je to kulturní stánek nebo další cirkus? Už to vidím jak ty rampy v zimě, v létě, budou žít svým…