Zelená střecha roku

Do sedmého ročníku soutěže Zelená střecha roku, kterou vyhlašuje Sekce Zelené střechy při Svazu zakládání a údržby zeleně, se přihlásilo rekordních dvacet jedna objektů se zelenými střechami. Od pondělí 1. června je možné si soutěžící díla prohlédnout na webové stránce www.zelenastrecharoku.cz. Kromě fotografií tam mohou zájemci získat informace o tvůrcích zelených střech a použitých technologiích a také přidělit své hlasy jedné či několika zeleným střechám a ovlivnit tak, které dílo v letošním roce získá Cenu veřejnosti v soutěži Zelená střecha roku.

Kdo obsadí pomyslné stupně vítězů, o tom rozhodnou členové odborné poroty, kteří si přihlášené zelené střechy prohlédnou ve dnech 16.–18. června. Navštíví šest soukromých zelených střech a patnáct veřejných objektů se střechami pokrytými vegetací. V kategorii Veřejná zelená střecha jsou přihlášeny především budovy v Praze a Brně, ale porota zavítá i do Litoměřic, Slavkova, Vizovic a Ostravy. V soutěži jsou zastoupeny administrativní budovy, obytné komplexy, univerzitní objekt, výrobní hala, vodojem i budova, která původně sloužila jako český pavilon na výstavě EXPO 2015. Porotci se při hodnocení zaměří na koncepci řešení, kvalitu technického provedení vegetačního souvrství střechy, vhodnost použitého sortimentu rostlin, udržitelnost projektu, aktuální stav střechy a inovativnost řešení.  Výsledky soutěže budou slavnostně vyhlášeny 10. září 2020 v Praze u příležitosti konference Zelené střechy – vize budoucnosti.

Letošní ročník soutěže je specifický i tím, že v průběhu hlasování veřejnosti poprvé oslavíme Světový den zelených střech. Ten Evropská federace zelených střech vyhlásila na 6. června a podrobnosti o něm najdete na webu worldgreenroofday.com . Do té doby vyzývají organizátoři veřejnost, aby se do oslav zapojila pořízením a sdílením fotografií střech na sociálních sítích s oficiálním hashtagem #WGRD2020. Celá Evropa tak bude vůbec poprvé sdílet dobré příklady i zkušenosti z oboru i díky laikům. Odborná sekce Zelených střech při Svazu zakládání a údržby zeleně navíc na den oslav chystá video představující úspěšné projekty, které v České republice vznikly za posledních sedm let našeho odborného působení.
tisková zpráva

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*