ZET.office

Stavba budovy ZET.office v areálu Nová Zbrojovka dosáhla nejvyššího bodu
První kancelářská budova, která vzniká v areálu bývalé brněnské Zbrojovky, dosáhla koncem dubna svého nejvyššího bodu. Po dvanáctiměsíčních pracích dosahuje devítipatrová stavba výšky 32 metrů a započíná se tak další, závěrečná fáze výstavby. Dokončení je naplánováno na červenec letošního roku.

Již za několik měsíců vyroste v areálu Nové Zbrojovky moderní loftová kancelářská budova s odkazem na industriální minulost celého areálu. „ZET.office vzniká přestavbou bývalé nářaďovny, spojuje se tak zde průmyslová historie i současná architektura,“ uvádí Ladislav Všetečka, vedoucí projektu Nová Zbrojovka v CPI Property Group a dodává: „Budova si díky tomu zachová unikátní genius loci, ale zároveň nabídne moderní pracovní prostředí.“ Dokončená stavba bude navíc splňovat vysoké standardy ekologické certifikace.

Výstavba ZET.office, jejímž generálním dodavatelem je stavební firma GEMO a.s., probíhá dle plánu. Celkové stavební náklady by měly čítat 645 milionů korun. „Hrubá stavba byla dokončena během jednoho roku. Nyní mimo jiné doděláváme fasádu a čekají nás interiérové práce. Začínáme také řešit prostranství budovy a sadové úpravy,“ říká Ladislav Všetečka. Momentálně má budova dokončené všechny monolitické konstrukce a probíhá příprava výtahových lobby, instalace svítidel a technického vybavení budovy.

„Obnovu chátrajícího a v podstatě nevyužívaného areálu Zbrojovky považuji za velmi dobrý záměr. V původně nevzhledné průmyslové oblasti vzniknou stavby odpovídající životu v moderním městě. Mně osobně se líbí nejenom využití starých budov v novém kabátě, ale i to, že se areál otevře veřejnosti. Budou zde kanceláře, bytové domy i zázemí pro jejich obyvatele. Celé nábřeží Svitavy tím ožije,“
 říká Mgr. Aleš Mrázek, starosta městské části Brno-Židenice a dodává: „Pokud proběhne výstavba čtvrti Nová Zbrojovka tak, jak je plánováno, počet obyvatel naší městské části vzroste o polovinu stávajícího počtu. Bude proto důležité, aby zde více než dobře fungovala dopravní obslužnost. Zásadním prvkem pro kvalitní dopravní řešení je, vzhledem k současné nevyhovující dopravní situaci širokého okolí, vybudování dalšího mostu přes řeku Svitavu a napojení nové čtvrti na velký městský okruh.“

ZET.office budoucím nájemcům nabídne moderní kancelářské a coworkingové prostory, kavárny a fitness. Součástí budovy bude i netradičně řešená střešní terasa s 360° výhledem, centrální recepce a moderní lobby s wi-fi připojením a dobíjecími USB. Celková plocha kanceláří bude v devítipodlažní budově tvořit 19 tisíc m2 a k dispozici bude 451 parkovacích míst.

Více informací na  www.zetoffice.cz.

Doplněno Stavbaweb:
Budova bývalé Nářaďovny v současné době prochází kompletní rekonstrukcí a revitalizací. Nově vzniklá moderní administrativní budova s industriálním rázem kanceláří již s výrobou nepočítá. V budově budou tři loftová patra (3.+4. NP, 5.+6. NP, 7.+8. NP), která nabídnou unikátní pracovní prostředí a jedno klasické patro (9. NP). Uživatelům bude k dispozici střešní terasa s nádherným výhledem na Brno. Součástí bude i reprezentativní vstupní lobby s centrální recepcí, jídelna, obchod v budově, fitness sál a kolárna. Parkování bude zajištěno v budově a v její bezprostřední blízkosti.  

(ČTK) – Kromě interiérů se chystá developer zvelebit i blízké okolí budovy, aby lidé do kanceláří nechodili terénem staveniště s hromadami suti.
„Do příštího roku předpokládáme, že vybudujeme další vjezd z ulice Lazaretní, odkud je dobré napojení na MHD i na vlakovou dopravu na nádraží Židenice. Upravíme silnice a kolem budovy je naplánovaná parková úprava i jakési předpolí s parkováním,“ přiblížil Všetečka. Tyto úpravy přijdou na 40 milionů korun.
Celý areál bývalé Zbrojovky se rozkládá na 22 hektarech a jeho přeměna v novou čtvrť s kancelářemi i bydlením má trvat deset až 15 let. CPI Property Group postupně na webu Nová Zbrojovka představila architektonické studie všech šesti částí celého areálu.

Předpokládaný termín dokončení budovy ZET.office: Q3 2019

Související články:
Nová Zbrojovka  13.6.2018
V areálu Zbrojovky v Brně se začne bourat  21.6.2017
Inspirativní rekonstrukce bývalých továren  21.4.2017
Nové využití opuštěných továrních budov  8.3.2017
Nová Zbrojovka  22.11.2016
Nová Zbrojovka  30.11.2010

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*