Živé město

Festival se v Praze 6 uskuteční 20.-23. 9. 2012.
Pod pojmem "živé město" si autoři festivalu představují více než jen kvalitní bytovou zástavbu, ale právě možnost kulturního vyžití, rozvoj sousedských vztahů apod. Proto na podzim 2011 uspořádali týdenní neziskový multižánrový festival, který oživil Prahu 6 kulturními představeními v ulicích, filmovými projekcemi s diskusemi nad městskou tematikou či piknikem v parku a setkal se značným zájmem návštěvníků. Festival by měl přispět k dlouhodobému oživení Prahy 6.
Vstup na akce Živého města je zdarma – dostupný všem.Projekt Živého města pro rok 2012/2013 přináší za podpory Nadace VIA (ČSOB a ERA pro podporu regionů) a Nadace Život umělce prostřednictvím celoročních aktivit a především podzimního čtyřdenního festivalu (20.–23.9.2012) oživení kulturního dění, sousedských vztahů, lokální občanské angažovanosti a veřejného prostoru na Praze 6. Další akce jsou plánovány na podzim 2012 až jaro 2013. Snahou autorů je, aby tyto aktivity přispívaly k diskusi nad využitím městského veřejného prostoru a zájmu občanů o lokalitu, ve které žijí.

Krátce před zahájením festivalu dojde k oživení veřejného prostoru poblíž Vítězného náměstí, kde architektonický ateliér Collaborative Collective zbuduje speciální rozcestník a odpočinkovou zónu.
Program podzimního čtyřdenního festivalu naleznete zde.

Součástí programové nabídky je i Komentovaná procházka Dejvicemi s teoretikem architektury PhDr. Richardem Biegelem, PhD. v
pátek 21. 09. 2012.


Více informací o festivalu naleznete na jeho stránkách: www.zive-mesto.cz

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*