Zlín hledá dodavatele pro stavbu kongresového centra

Autorkou projektu je Eva Jiřičná a AI Design.

Zlínská radnice začala hledat dodavatele, který pro ni postaví polyfunkční budovu rozestavěného Kongresového centra Zlín. Termín pro podání nabídek skončí na začátku dubna. ČTK to zjistila v informačním systému o veřejných zakázkách. Podle primátorky Zlína Ireny Ondrové by už touto dobou mělo být také rozhodnuto, zda město na dostavbu areálu získá i finanční dotaci z evropských fondů.

Komplex kongresového centra s polyfunkční budovou a s restaurací má spolu se sousedním Univerzitním centrem vytvořit zcela nový areál přímo ve středu krajského města. Univerzitní část byla dokončena a zprovozněna loni.

Kongresové centrum sice začala zlínská radnice stavět už v roce 2006, dosud z něj ale stojí jen jeho spodní část. Náklady si zatím vyžádaly zhruba 160 milionů korun, většina z rozpočtu města, část také jako státní dotace. Nyní by se ale jeho stavba měla výrazně urychlit.

„Byl schválen ten první krok, který je nejdůležitější, a to je integrovaný plán rozvoje města,“ řekla dnes ČTK Ondrová. Podle něj by totiž evropské peníze právě na stavbu polyfunkční budovy kongresového areálu mohly směřovat. Pouze stavba polyfunkční budovy by měla přijít na 410 milionů korun bez DPH, dotací z evropských fondů by ale město chtělo pokrýt zhruba 85 procent nákladů.

Už koncem loňského roku radnice napodruhé výběrovým řízením vybrala firmu, která v kongresovém centru postaví restauraci. Stavba budovy za asi 45 milionů korun z městského rozpočtu měla původně začít už loni.

„Dohodli jsme se s výhercem, že se začne stavět až na jaře, aby obě stavby začaly co nejblíže u sebe,“ uvedla primátorka. Důvodem odsunutí stavebních prací bylo počasí. Pokud tedy město prostředky na stavbu polyfunkční části kongresového centra obdrží, měly by obě jeho budovy začít růst už letos. Polyfunkční část areálu by pak měla být hotová v druhé polovině roku 2010.

V loni otevřených prostorách Univerzitního centra nyní sídlí knihovna a rektorát zlínské univerzity. Stavba přišla na téměř 380 milionů korun. V kongresovém centru zase vznikne polyfunkční sál a sídlit by tam měla i Filharmonie Bohuslava Martinů.

Zdroj: Zpráva ČTK 10.2.2009

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*