Zlín získal z evropských fondů 331 mil. Kč na Kongresové centrum

Objekt navržený týmem vedeným architektkou Evou Jiřičnou, začala radnice stavět v roce 2006.

Zlín 6. dubna (ČTK) – Zlínská radnice získala na stavbu Kongresového centra přes 331 milionů korun z evropských fondů. ČTK to dnes sdělila mluvčí regionální rady Renata Škrobálková. Moderní objekt, který navrhl tým vedený architektkou Evou Jiřičnou, radnice začala stavět v roce 2006. Slavnostní otevření je naplánováno na letošní podzim. Celkové náklady na stavbu přesáhnou 600 milionů korun.

Podle mých informací je to zatím nejvyšší přidělená dotace z Regionálního operačního programu Střední Morava,“ řekla Škrobálková. Zároveň podotkla, že stavbu Kongresového centra radnice označila v integrovaném plánu rozvoje města jako nejdůležitější projekt, který v budoucnu zajistí městu rozvoj, a to zejména v oblasti cestovního ruchu.

Kongresové centrum vyrůstá na místě, kde v době T. G. Masaryka stály školy. Společně s Univerzitním centrem, které Univerzita Tomáše Bati dokončila v roce 2008, bude tvořit ucelený komplex moderních budov odkazující právě na dobu první republiky. Tehdejší budovy byly štíhlé, hranaté a vystavěné ve tvaru písmene ypsilon. Využití Kongresového a Univerzitního centra si ale vyžádalo „tlustší“ budovy, které mají oválný tvar.

Hrubá stavba polyfunkční budovy Kongresového centra je hotova asi z 80 procent, z 85 procent jsou dokončené i hrubé rozvody. Po dokončení tam nové sídlo najde zlínská Filharmonie Bohuslava Martinů, která dosud sídlí v nevyhovujících a zejména pro starší či handicapované lidi hůře přístupných prostorách Domu umění. Velký sál s moderním vybavením bude mít až 850 míst. Měly by se tam konat kongresy, plesy, koncerty i divadelní představení.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*