Znojemská radnice vyhlásila soutěž kvůli využití náměstí Svobody

Město Znojmo ve spolupráci se Společností Petra Parléře vyhlašuje novou urbanisticko-architektonickou soutěž o NÁVRH ÚPRAV NÁMĚSTÍ VE ZNOJMĚ. Soutěž končí 30.května 2009.
Předmětem soutěže je zpracování komplexního urbanisticko-architektonického návrhu úprav náměstí Svobody ve Znojmě.

Znojemská radnice vyhlásila veřejnou architektonickou a urbanistickou soutěž, jejímž cílem je najít nejvhodnější využití náměstí Svobody a blízkého okolí. Vedení města si od soutěže slibuje nové náměty a nápady. Architekti musejí přemýšlet například o využití volných ploch, jejich případné zástavbě a o možnostech parkování, řekla novinářům mluvčí radnice Denisa Šipošová.

Náměstí Svobody je posledním místem v městské památkové rezervaci a jejím okolí, kde zatím chybí projekt celkové rekonstrukce. Neexistuje ani žádná studie využití a oživení prostranství. O volné plochy se přitom zajímají investoři a stavebníci. Město ale nechce rozhodnout o případných novostavbách dříve, než bude mít vypracovanou celkovou koncepci.

„Náměstí plní celou řadu funkcí a je nejfrekventovanějším vstupem do městské památkové rezervace. Nechceme o něčem tak důležitém rozhodovat, když zatím nevíme, co dělat s náměstím jako s celkem,“ uvedl starosta Petr Nezveda.

Architekti a urbanisté mají na zpracování návrhů čas do 30. května. Výsledky soutěže vyhlásí radnice v červnu. Autor vítězného návrhu získá odměnu 300 000 korun, druhé a třetí místo pak radnice ocení částkami 200 000 a 100 000 korun. Po vyhlášení výsledků chce vedení radnice uspořádat veřejnou výstavu soutěžních návrhů.

Přes náměstí Svobody prochází rušná Pražská ulice. Po obou stranách jsou nyní parkovací plochy, část je zatravněna. Návštěvníci Znojma odtud často vycházejí do historického středu města.

Zdroj: Zpráva ČTK 23.2.2009

Doplněno Stavbaweb:
Podrobné zadání soutěže a další potřebné informace naleznete na www.cenapp.cz

Termíny:
Datum vyhlášení soutěže: 2. 2. 2009
Datum odevzdání soutěžních návrhů: 30. 5. 2009
Datum konání hodnotícího zasedání poroty: 16. 6. 2009

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*