Znovuotevření Centra architektury a městského plánování

V úterý 18. května se mohou fanoušci CAMPu těšit na jeho znovuotevření. Návštěvníci mohou hlasovat o nejdůležitějších pražských projektech na výstavě Praha zítra? Pražské priority. Ta představuje 25 ambiciózních investičních projektů, které v blízké budoucnosti promění plán Prahy. 

CAMP se po dlouhé pauze znovu otevírá. Po více než půlroční přestávce od všech fyzických akcí, kdy všechny eventy pouze streamovaly, diskuze probíhaly online a kontakt probíhal převážně přes sociální sítě, nebo prostřednictvím portálu campuj.online, se CAMP neon konečně znovu rozsvítí. Spolu s ním se otevře i kavárna, knihkupectví a celý areál Emauzy. Návštěvníci si tak mohou užít akce naživo, vstup je podmíněn negativním antigenním testem. „Po dlouhých měsících fungování ve virtuálním světe na platformě campuj.online, která má v průměru 100 000 návštěvníků měsíčně, se nemůžeme dočkat, až přivítáme všechny osobně v CAMPu. Zveme všechny na výstavu Praha zítra? Pražské priority,“ říká Štěpán Bärtl, vedoucí CAMPu.

Výstava Praha zítra? Pražské priority mapuje pět základních kategorií stavebního vývoje hlavního města Prahy. Oblasti, na které se výstava zaměřuje jsou: nové čtvrti, nová propojení, nové příležitosti, nová náměstí a nové parky. Zásahy se liší svou velikostí a nachází se v různých částech města. Návrhy pochází od nejrůznějších předních českých i zahraničních architektonických studií. Jedno však mají téměř vždy společné – vybrané projekty jsou v drtivé většině investicí města. Návštěvníci se dozví o budoucnosti Václavského náměstí či kolik lidí bude žít v nové čtvrti Bubny – Zátory. 

Na prázdniny připravuje Centrum architektury a městského plánování letní program s názvem Praha pod mikroskopem. Převážná část bude situována ve venkovních prostorách okolního areálu, cílem CAMPu je zpřístupnit celý park ještě více veřejnosti. V plánu je letní kino, kvízy, bojovka, diskuze, workshopy, divadlo a koncert. „Chceme vytvořit oázu v centru Prahy, pět minut od Náplavky, nabídnout to nejlepší, co jsme zatím v CAMPu měli a zpříjemnit tak všem Pražanům letní dny ve městě,“ shrnuje Štěpán Bärtl, vedoucí CAMPu.

I nadále nás můžete sledovat na campuj.online
Celý program je k dispozici tady: www.campuj.online/akce

tisková zpráva

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*