Zrekonstruovaná žižkovská věž otevře v srpnu nové restaurace

(ČTK) – Luxusní minihotel, tři nové restaurace a vyhlídková observatoř s multimediálním programem čeká na hosty zrekonstruovaného žižkovského vysílače v Praze. Nejvyšší stavba Prahy by měla být plně otevřena veřejnosti v srpnu. Do podzimu chce soukromý investor u paty vysílače postavit ještě venkovní pivní bar, na jaře příštího roku by měla být dokončena úprava parku s dětským hřištěm, minigolfem a amfiteátrem. Roční rekonstrukce zatím přišla na zhruba 50 milionů korun. V těchto dnech objekt prochází kolaudací.
O vizuální stránku restaurací a vyhlídek se postarali architekti z ateliéru SAD.

jednopokojový hotel
"V každém patře bylo demontováno veškeré zdivo, které zde bylo navíc. Bude tak umocněný 360tistupňový výhled ze všech místností. Katakomby, které byly navíc, zmizely,"
řekl ČTK Roman Lain ze společnosti Tower Park Praha, která získala vloni věž do dlouhodobého nájmu.

Návštěvníci české metropole využívají především vyhlídkovou observatoř v osmém patře. Z výšky 93 metrů je odtud možné pozorovat Prahu a její okolí ze tří zrekonstruovaných vyhlídkových plošin. "Budeme se snažit tady vzdělávat i pobavit," uvedl Lain. Jednu z plošin zaplní průhledná závěsná křesla, tzv. bubble chair, v nichž budou moci návštěvníci poslouchat zvuky metropole. "Bude tam šumět Vltava, bude tam slyšet orloj, projíždějící metro a podobné zvuky, aby klient oproti dřívějšku taky něco zažil," vysvětlil Lain. Na zdech centrální části vyhlídky lidé uvidí časosběrný dokument o výstavbě rozhledny, která vznikala v letech 1985 až 1992 podle návrhu architekta Václava Aulického a statika Jiřího Kozáka.
O vizuální stránku restaurací a vyhlídek se postarali architekti z ateliéru SAD.
Oproti minulým letům bude mít vysílač dvě nové restaurace a jeden lunch bar, který vznikl z bývalé kuchyně. Zázemí pro kuchaře se přestěhovalo do šestého patra, kde přibyl jednopokojový hotel. "Bude tu luxusní apartmán, řekněme šestihvězdičkový, který bude určen pro výjimečné situace, třeba svatby," uvedl Lain. Apartmán bude možné přestavět na konferenční místnost nebo obřadní sál. "Na svatby se chce specializovat. Budeme schopni zorganizovat obřad, hostinu v restauraci i večerní svatební veselici v observatoři," uvedl Lain. Luxusní pokoj vyjde mezi 20 a 30 tisíci na noc.

O vizuální stránku restaurací a vyhlídek se postarali architekti z ateliéru SAD. Strop interiéru má evokovat měsíční krajinu. Ve vyústění "měsíčních sopek" je zabudováno osvětlení, vzduchotechnika a reproduktory.

Zatímco interiéry prodělaly zásadní proměnu, vnější futuristický vzhled vysílače zůstane. A stejně tak i černá mimina sochaře Davida Černého, která zdobí vysílač od roku 2000. I noční osvětlení věže investor zachová.

Rekonstrukce objektu začala vloni na podzim. Ani během přestavby nebyl objekt úplně uzavřen, turisté mohli na vyhlídkové plošiny. Opravovat se bude do příštího jara, kdy by měla být dokončena úprava parku a okolí vysílače.

Podle některých zahraničních serverů patří věž mezi nejošklivější stavby světa. "Využijeme tuhle reklamu pozitivně. Je jedno, jestli je něco nejošklivější nebo nejhezčí. Hlavně, že je to nej," míní Lain.

Doplněno Stavbaweb:
Fotografie nového interiéru naleznete na iDNES

zde

.

 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*