Classic 7 Business Park - 2. fáze

Classic 7 Business Park - 2. fáze

 
 
 
 

Classic 7 Business Park - 2. fáze

Developer AFI Europe Czech Republic s.r.o. zahajuje druhou ze čtyř fází výstavby kancelářského projektu Classic 7 Business Park v pražských Holešovicích. Nová budova nabídne přes 11 000 m2 plochy a její dokončení je plánováno ve 3. čtvrtletí roku 2012. Generálním dodavatelem stavby je společnost IMOS Brno. Za návrhem architektury projektu stojí stejně jako u první fáze CMC architects.

CLASSIC 7 BUSINESS PARK SE ROZRŮSTÁ

Classic 7 Business park  - dneslassic 7 Business Park v Praze 7 - Holešovicích je unikátním kancelářským objektem třídy A, kde se doslova prolíná historie a současnost. Projekt byl rozdělen do čtyř fází. První fáze zahrnující tři budovy vznikla přeměnou původních industriálních budov holešovického parního mlýna na kancelářské prostory. Tato etapa zahrnovala dva památkově chráněné objekty a moderní vestavbu - most, který propojuje obě původní budovy mlýna. Hlavní myšlenkou projektu bylo skloubit industriální architekturu z počátku 20. století s nejnovějšími technologiemi a vytvořit výjimečný a nadčasový prostor.

První etapa byla dokončena v roce 2008 a nabízí více než 18 000 m2 plochy, 60 podzemních a 168 nadzemních parkovacích míst. Všechny budovy mají flexibilně dělitelné a moderně vybavené kancelářské prostory. V současné době dosáhl pronájem kanceláří vice než 80 % a mezi nejvýznamnější nájemce patří např. ESET Software, HBO nebo Centrum Holdings.

„Projekt druhé fáze získal veškerá potřebná povolení, takže zahájení stavby již nic nebrání. Stavět začneme v první polovině června toho roku a podle našich plánů bude stavba hotova během třetího čtvrtletí roku 2012,“ uvedl Doron Klein, generální ředitel AFI Europe Czech Republic s.r.o.

2. fáze projektu nabídne více než 11 000 m2 pronajímatelných ploch, z čehož 10 445 m2 budou kancelářské plochy v 6 nadzemních podlažích. Pravidelný obdélníkový tvar každého podlaží představuje efektivní řešení pro nájemce, kteří si budou moci zvolit, zda chtějí kancelář typu open-space či jednotlivé kanceláře. V suterénu budovy bude celkem 677 m2 skladových ploch a ve dvou podzemních patrech bude 225 parkovacích míst. Po dokončení 2. fáze Classic 7 Business Park vznikne uzavřený areál 4 budov s vnitřním atriem, kde budou odpočinkové a relaxační zóny pro nájemce.
www.classic7.cz

Classic 7 Business park  - 2. fáze Classic 7 Business park  - 2. fáze


AFI Europe je předním mezinárodním investorem a developerem v oblasti komerčních a bytových nemovitostí se zaměřením na realitní trhy střední a východní Evropy. AFI Europe je dceřinou společností skupiny Africa Israel Investments Group a mezi její již realizované projekty v České republice patří například Palác Flóra, AFI Palác Pardubice či rezidenční komplex Korunní Dvůr, Tulipa Modřanská Rokle a Tulipa Rokytka v Praze. V současné době se v Praze AFI Europe dále podílí na výstavbě druhé fáze rezidenčního projektu Tulipa Rokytka a na projektu Tulipa Vokovice.

Zdroj: Crest Communications, a.s.
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.