Cloud 9: Budova Media - ICT

Cloud 9: Budova Media - ICT

(28. 11. 2011) Administrativní budova Media - ICT v Barceloně je vítězným projektem World Architecture Festival 2011.

 
 
 
 

Cloud 9: Budova Media - ICT

Administrativní budova Media - ICT v Barceloně je vítězným projektem World Architecture Festival 2011.Místo: Barcelona, Španělsko
Architekt:
Cloud 9
Foto: archiv Enrica Ruize-Geli / Luis Ros, José Miguel Hernandez, Gunnar Knechtel, Iwan Baan


Budova 'media-ICT' od Enrica Ruize-Geli z kanceláře Cloud 9 získala letošní titul "světová budova roku" udělený Světovým festivalem architektury. V budově sídlí muzeum multimedií, pracovny, konferenční sál a kancelářské inkubátory. Centrum nabízí prostory pro mezinárodní výměnu a pro mladé a rostoucí společnosti. 15 % programu tvoří sdílené prostory; interiér je jednotný, co nejvíce neutrální, popírající vlastnosti jako "soukromý", "veřejný", "akademický" nebo "firemní".
(vlevo) konstrukční rámy pro druhou kůži a detail fasády
(vpravo) vertikální panely boční fasády a zadní fasáda
vzduchová mezera mezi vnější a vnitřní skleněnou fasádou


flexibilní kancelářeinteriér za EFTE fasádou


vnitřní dvůr a vchod v nociz výstavby

model a vizualizace


konstrukční diagramy

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz