CLP Architects: observatoř

CLP Architects: observatoř

(13. 8. 2012) Pavilon realizovaný v rámci soutěže Archi <20, je postaven v chráněné přírodní oblasti v Muttersholtz.

 
 
 
 

CLP Architects: observatoř

Pavilon realizovaný v rámci soutěže Archi <20, je postaven v chráněné přírodní oblasti v Muttersholtz.
Místo: Alsasko, Francie
Architekt:
CLP Architects / Daniel Concha, Fanny Landeau, José Prieto
Realizace: 2012
Project Area: 20 m2
Foto: Jeremías González


Projekt, realizovaný pro soutěž Archi<20, je návrh pavilonu o rozloze 20m2, který je postaven v chráněné přírodní oblasti v alsaském Muttersholtzu. S rozpočtem 7000 Euro jsme museli hledat precizní a pečlivou architekturu. Proto náším prvním záměrem bylo vytvořit stavbu, která by mohla nabídnout různé zážitky a která by by la postavena s minimem materiálu a formálních východisek. Tento záměr přenesen do konstrukčního systému přinesl mnohé úkoly: možnosrt osvětlení, stínu, větrání a také prostor pro krátkodobé skladování.

Druhým záměrem byl koncept architektury, která by mohla posílit a rozrůznit vztah mezi návštěvníkem pavilonu a okolním prostředím. Pavilon tak funguje jako médium, které opticky plán redukuje i rozšiřuje. V ekonomickém smyslu konstrukce dovoluje otevřený interiér podobný divadelnímu jevišti: vnitřní prostor se rekonstruuje znovu s každým novým návštěvníkem.
Při pohledu zvenčí má pavilon tendenci mizet: v dvojznačném charakteru jeho formálního omezení, zdánlivě obyčejný objekt se odhaluje jako složitá souhra světla, obrazů, lidí a předmětů. Tento neklid může návštěvník reflektovat. 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz