CNN: Staroměstská mezi nejpůsobivějšími stanicemi metra v Evropě

CNN: Staroměstská mezi nejpůsobivějšími stanicemi metra v Evropě

(10. 2. 2014) (ČTK) - Pražskou stanici metra Staroměstská zařadili čtenáři webu zpravodajské stanice CNN mezi 12 nejpůsobivějších stanic podzemní dráhy v Evropě. Uchvátila je designem obložení tunelových stěn v podobě vydutých různobarevných kovových plátů, který mají společný všechny stanice trasy A. Nejúchvatnější evropskou stanicí je podle ankety CNN stanice Toledo v Neapoli, výtvarně věnovaná tématu vody a světla.

 
 
 
 

CNN: Staroměstská mezi nejpůsobivějšími stanicemi metra v Evropě

(ČTK) - Pražskou stanici metra Staroměstská zařadili čtenáři webu zpravodajské stanice CNN mezi 12 nejpůsobivějších stanic podzemní dráhy v Evropě. Uchvátila je designem obložení tunelových stěn v podobě vydutých různobarevných kovových plátů, který mají společný všechny stanice trasy A. Nejúchvatnější evropskou stanicí je podle ankety CNN stanice Toledo v Neapoli, výtvarně věnovaná tématu vody a světla.

Stanice Staroměstská /metro A (zdroj foto: wikipedie, autor: cs:User:Limojoe)
Podle CNN si v evropské síni slávy zaslouží být všechny stanice trasy A pražského metra, Staroměstská je ale nejnavštěvovanější a nejfotografovanější. Stanice "áčka" vypadají, jako by vystoupily z filmu Mechanický pomeranč od Stanleyho Kubricka. Design podobný bublinkové fólii je ale podle CNN i konstrukčně funkční, protože zpevňuje kov.

Druhou nejpůsobivější stanicí v Evropě je podle čtenářů webu CNN zastávka Westfriedhof v Mnichově, kterou v roce 2001 obohatilo 11 ohromných svítidel vrhajících do okolí modré, žluté a červené stíny. Jako třetí se umístila stanice Komsomolskaja v centru Moskvy, kterou k jejímu okázalému baroknímu stylu a historické mozaikové výzdobě inspirovala Stalinova válečná řeč z roku 1941.

Mezi dalšími působivými stanicemi je například futuristický Westminster na nejtradičnějším místě Londýna nebo pařížská Palais Royal - Muséé du Louvre. Je zde také varšavská Plac Wilsona, která, jak podotýká CNN, vypadá, jako by ji postavilo UFO.

Doplněno Stavbaweb:
Staroměstská
Linka A

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Doprava/infrastruktura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz