Coffee Source

Coffee Source

Francouzská 106, Praha 10

(1. 10. 2021) 0,5 Studio

   
 
 
 
 

Coffee Source

Coffee Source je česká společnost, která distribuuje kávovary La Marzocco, provozuje vlastní pražírnu i několik kaváren. Ta hlavní sídlila v ulici Francouzská, ale jelikož se Coffee Source zabývá distribucí nejen nejkvalitnější kávy, ale i nejprogresivnějších technologií, bylo nutné přestěhovat se na nové místo a kavárnu zpracovat současným způsobem. Takový prostor našli majitelé o několik domů dál. Vyznačoval se velkými okny a velkorysým výhledem na rušnou Francouzskou ulici.


Kavárna se nachází na rozhraní pražských Vinohrad a Vršovic, v lokalitě vyhlášené pro svůj kulturní a gastronomický život. Kavárna v parteru činžovního domu ze 30. let minulého století nabízí interiér pojatý současným způsobem. Dominantním prvkem interiéru je dlouhý bar s jasanovým obložením procházející celou kavárnou. Díky výjimečnému technologickému řešení nepřekáží mohutný stroj kávovaru v komunikaci mezi baristou a hostem. Integrovaný kávovar Modbar má na pult vyvedeny totiž pouze elegantní hlavy na espresso a parní trysku, jeho tělo kávovaru se skrývá pod deskou baru. Interiér s exteriérem propojují výlohy, umožňující pozorovat dění na ulici či dohlédnout až na protější Šalounův ateliér. V letních měsících bude možnost výlohová okna vysunout a usadit se v oknech s dřevěným ostěním. Hosté původní kavárny si velmi oblíbili zahradu ve vnitrobloku. Tu v novém prostoru nahradila vertikální zahrada. Původní terazzová podlaha byla očištěna a doplněna. Na stěnách je brizolit ve dvou odstínech, tedy materiál použitý na původní fasádě domu. Dodal prostoru hloubku i odkaz k historii místa. Realizace se vyznačuje precizním zpracováním detailů s použitím zajímavých prvků.

Autorská zpráva
Foto: Peter Fabo

Autoři: Pavel Nový, Vít Svoboda
Plocha prodejny: 80 m²

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2019

 
 
 
 
50.0718230
14.4493972
Coffee Source

Coffee Source
Francouzská 106
Praha 10

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz