Composite Architectes: Obecní úřad pod masivem pohoří Vercors

Composite Architectes: Obecní úřad pod masivem pohoří Vercors

(7. 11. 2013) Projekt spočívá v obnově stávajícího domu a jeho rozšíření a přeměně na kanceláře, místní úřad a konferenční místnosti.

 
 
 
 

Composite Architectes: Obecní úřad pod masivem pohoří Vercors

Projekt spočívá v obnově stávajícího domu a jeho rozšíření a přeměně na kanceláře, místní úřad a konferenční místnosti.

Adresa: Rue de l’Adret, 38250 Villard-de-Lans, Francie
Architekt: Composite Architectes
Autoři návrhu: Matthieu Guillaud, Claire Dreyfus
Statika: BOIS CONSEIL
Rozpočet: EA2C Teypaz
TZB: CET & Echologos
Realizace: 2012
Foto: Studio Erick Saillet

Přístavba je podél severní hranice pozemku. Větší část zahrady je tedy obrácena k jihu a stávající dům Maison Terrel je pěkně zdůrazněn. Severní vstupní průčelí je přímo napojeno na parkoviště a z této strany je také úřední vstup do budovy.
Stávající dům je rekonstruován s respektem k původnímu vzhledu, přístavba do areálu přináší moderní architektonický výraz.Projekt je kompaktní ohledně dosažení svých energetických cílů. Je na pozemku umístěn ve dvou směrech a propojen díky hře objemů. Severní, vnější, fasáda je charakterizována jako funkční, z jihu je otevřená a oddechová fasáda do zahrady.
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz