CPH Village Refshaleøen

CPH Village Refshaleøen

Refshalevej 161f, 1432 København, Dánsko

(25. 6. 2019) Recyklované kontejnery poskytují cenově dostupné bydlení pro studenty

   
 
 
 
 

CPH Village Refshaleøen

Společnost Maersk se musí každý rok zbavit 60–80 tisíc přepravních kontejnerů, které již není možné z důvodu opotřebovanosti nadále pro přepravu používat. Vyhazovat takové množství přepravních kontejnerů, které jsou primárně vyrobeny z kortenové oceli, je obrovským plýtváním. Z hlediska ochrany životního prostředí je proto nejlepší jejich recyklace. Tím se zabývá firma CPH Containers, která vybírá vyřazené přepravní kontejnery a přeměňuje na příjemné a funkční ubytovací zařízení. S velmi „skandinávským“ vzhledem, čistým a jednoduchým.

Jako mnoho dalších měst, i Kodaň bojuje s problémem, jak ubytovat velké množství studentů. Ceny nájmů v dánské metropoli jsou velmi vysoké a recyklované přepravní kontejnery tak nabízí řešení – šetrné vůči životnímu prostředí, a za dostupné ceny. Studentská rezidence CPH Village Refshaleøen je velmi populární a čekací listiny na ni jsou dlouhé, protože se nachází v centru města, nedaleko Dánské královské akademie výtvarných umění a Dánské národní školy divadla a současného tance. 

Bývalé kontejnery jsou opatřeny okny a dveřmi a obloženy černými lakovanými dřevěnými lamelami. Přeměně kontejnerů na příjemné obytné prostory s přirozenou a světlou atmosférou pomáhá i prosvětlení pomocí světlíků VELUX s plochým zasklením.

Každá obytná jednotka s plochou 20–40 m2 obsahuje malou kuchyňku, obývací pokoj, ložnici a sprchu s WC. Malá terasa patřící ke každému kontejneru zvětšuje v pěkném počasí obyvatelný prostor. Střešní terasy lze využít pro "městské" zahradničení.

Kontejnerové domy jsou značně variabilní, velikost jednotlivých bytových jednotek lze snadno změnit. Autoři projekt nazývají „hausbóty na souši“, protože je lze velmi snadno přesunout.
Cílem společnosti CPH Container je vyřešit nedostatek ubytovacích kapacit pro studenty nejen v Kodani; do roku 2021 by společnost chtěla vybudovat deset vesnic nebo 2500 studentských apartmánů nejen v Dánsku, ale po celém světě.

Architekt: CPH Containers
Místo: Kodaň
Dokončeno 2018

CPH Villagepodle podkladů společnosti VELUX


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

 
 
 
 
55.692904
12.608623,15
CPH Village Refshaleøen

CPH Village Refshaleøen
Refshalevej 161f
1432 København, Dánsko

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz