Cyklus akcí Nadace Proměny - "Děti a městské prostředí"

Cyklus akcí Nadace Proměny - "Děti a městské prostředí"

(9. 6. 2014) Jak ovlivňuje prostředí naše chování? Jaká je souvislost mezi zážitky z dětských her a postoji v dospělosti? Proč a jak dětem zprostředkovávat architekturu?
Nadace Proměny zve na červnový cyklus přednášek českých i zahraničních odborníků a akcí pro děti.

 
 
 
 

Cyklus akcí Nadace Proměny - "Děti a městské prostředí"

Jak ovlivňuje prostředí naše chování? Jaká je souvislost mezi zážitky z dětských her a postoji v dospělosti? Proč a jak dětem zprostředkovávat architekturu?
Nadace Proměny zve na červnový cyklus přednášek českých i zahraničních odborníků a akcí pro děti.

úterý 10. 6. 17:30 / Ústřední městská knihovna v Praze (malý sál), vstup zdarma
Markéta Kolářová / Stadt und Natur
PŘEDNÁŠKA / TVOŘÍME SPOLEČNĚ DĚTSKÁ HŘIŠTĚ
Markéta Kolářová je krajinářská architektka působící v Německu, spoluzakladatelka projekční kanceláře, která se zaměřuje na tvorbu venkovních prostor pro děti. Ve své přednášce se zaměří na zapojení dětí a dospělých do tvorby hřišť a školních zahrad.
Od 16:30 hod. můžete s dětmi navštívit loutkové představení Zahrada Nudy a Fantazie (oddělení pro děti a mládež, ÚMK, vstup zdarma).

čtvrtek 12. 6. 17:30 / Ústřední městská knihovna v Praze (malý sál), vstup zdarma
Lukáš Gavlovský
PŘEDNÁŠKA / DĚTSKÁ HŘIŠTĚ JINAK, NEŽ JE ZNÁME
Lukáš Gavlovský je sochař a tvůrce dětských hřišť, autor řady úspěšných realizací po celé České republice. Ve své přednášce se podělí o příběhy a zkušenosti spojené s tvorbou netradičních realizací inspirovaných světem dětských her.

pondělí 16. 6. 18:00 / Národní technická knihovna v Praze (Ballingův sál), vstup 100,-Kč
Catharine Ward Thompson / OPENspace research centre, University of Edinburgh
PŘEDNÁŠKA / PROSTŘEDÍ PRO DĚTSKOU HRU A POBYT VENKU
Catharine Ward Thompson je profesorkou krajinářské architektury, ředitelkou výzkumného centra OPENspace a členkou Landscape Institute. Ve své přednášce představí výsledky výzkumu zaměřené na prostředí pro dětské hry a související vliv prostředí na lidské zdraví a psychiku. Bude se věnovat také problematice navrhování dětských hřišť, přístupům k bezpečnosti a riziku.
Od 15:00 hod. se můžete zúčastnit dílny "Postavme si svoje město!" v parčíku u budovy NTK (vstup zdarma).

17. 6. - 9. 9. / Nákladové nádraží Žižkov, Praha 3, vstup zdarma
LANDSCAPE FESTIVAL 2014 (pořádá Galerie Jaroslava Fragnera)
17. 6. 18:00 / Slavnostní zahájení festivalu
23. - 25. 6. / Tvůrčí dílny pro děti s Nadací Proměny
Ve spolupráci se sochařem Václavem Fialou připravujeme v rámci Landscape Festivalu výstavu, která představí projekt obnovy sušického ostrova Santos v netradičních kulisách.
Na poslední červnový týden chystáme dílny zaměřené na seznamování dětí s architekturou - připraveno ve spolupráci se Stanicí techniků DDM hl. m. Prahy, o.s. Kruh a iniciativou Architekti ve škole.

Program všech akcí na webu.
tisková zpráva


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz