„D“ — nový pavilon dětských oborů Oblastní nemocnice Kolín

„D“ — nový pavilon dětských oborů Oblastní nemocnice Kolín

(5. 10. 2012) (ČTK) - V kolínské nemocnici včera otevřeli nový pavilon dětských oborů. Výstavba si vyžádala přes 234 milionů korun, většinu zaplatil Středočeský kraj. V nově postavené budově je lůžkové oddělení, jednotka intenzivní péče a dětská chirurgie, sdělila ČTK mluvčí nemocnice Stanislava Kubincová. Autorem projektu je společnost SATER - PROJEKT (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

„D“ — nový pavilon dětských oborů Oblastní nemocnice Kolín

(ČTK) - V kolínské nemocnici včera otevřeli nový pavilon dětských oborů. Výstavba si vyžádala přes 234 milionů korun, většinu zaplatil Středočeský kraj. V nově postavené budově je lůžkové oddělení, jednotka intenzivní péče a dětská chirurgie, sdělila ČTK mluvčí nemocnice Stanislava Kubincová. Autorem projektu je společnost SATER - PROJEKT (doplněno Stavbaweb).


Pavilon D je součástí nového komplexu nemocničních lůžkových objektů. Bezprostředně navazuje na pavilon gynekologie, porodnice, šestinedělí a neonatologické jednotky intenzivní péče. Interiéry nové budovy byly podle Kubincové plně podřízeny vkusu dětí. "Cílem bylo minimalizovat u dětí stres z návštěvy lékaře," uvedla. Na výzdobě interiérů se podílela i herečka Chantal Poullainová s Nadací Archa Chantal.

V nemocnici dnes zároveň otevřeli nové miniinvazivní terapeutické pracoviště, které bude sloužit široké škále pacientů - z neurologického, ortopedického, chirurgického, radiodiagnostického, urologického a interního oddělení či endoskopického centra. Dodávka zdravotnické technologie a mobiliáře přesáhla částku 50 milionů korun a zaplatila ji Evropská unie. Podle Kubincové jde o nejmodernější technologické vybavení, kterým dosud nedisponuje žádná z nemocnic Středočeského kraje.

Hlavním přínosem miniinvazivního pracoviště je sdružení nejmodernějších vyšetřovacích a terapeutických přístrojů do jednoho funkčního celku. "Je tak například možné on-line provádět CT vyšetření během endoskopie nebo cíleně zavést do patologického ložiska v těle nástroj, kterým se odstraní nebo destruuje," uvedla mluvčí. Pracoviště je vybaveno jako operační sál anesteziologickým zařízením, takže pacienti při žádném z výkonů nepociťují nepříjemné zážitky.

Po zatčení bývalého hejtmana Davida Ratha (dříve ČSSD) se investice do středočeských nemocnic dostaly do hledáčku detektivů. Policisté Ratha stíhají kvůli podezření z korupce v souvislosti s opravou buštěhradského zámku a kvůli údajnému úplatkářství při pořizování vybavení do některých krajských nemocnic. V Kolíně se pozornost vyšetřovatelů soustředila na dodávku technologií do pavilonu N, který nemocnice otevřela letos na jaře.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Zdravotnictví

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz