Dagmar Štěpánová a Katarína Varsová: Gran Fierro

Dagmar Štěpánová a Katarína Varsová: Gran Fierro

(26. 3. 2015) V prosinci loňského roku se v centru Prahy otevřela agentinská restaurace Gran Fierro, která se nachází ve funkcionalistickém domě obloženém v traverinu ve Voršilské ulici. Její majitel Juan Cruz Pacin pochází z Buenos Aires a protože už delší dobu žije v Praze, rozhodl se přenést  kousek Argentiny do srdce Evropy. Jihoamerická kuchyně, vynikající koktejly nebo večery argentinského tanga se zde mísí s barovou atmosférou , kde i Dj má své místo.

 
 
 
 

Dagmar Štěpánová a Katarína Varsová: Gran Fierro

V prosinci loňského roku se v centru Prahy otevřela agentinská restaurace Gran Fierro, která se nachází ve funkcionalistickém domě obloženém v traverinu ve Voršilské ulici. Její majitel Juan Cruz Pacin pochází z Buenos Aires a protože už delší dobu žije v Praze, rozhodl se přenést  kousek Argentiny do srdce Evropy. Jihoamerická kuchyně, vynikající koktejly nebo večery argentinského tanga se zde mísí s barovou atmosférou , kde i Dj má své místo.

Za interiérem stojí architektky Dagmar Štěpánová a Katarína Varsová. Prostor koncipovaly do dvou částí s různými výškovými úrovněmi – prosvětlenému prostoru u vstupu dominuje centrálně umístěný bar, vzadu je intimnější prostor s jídelními stoly, chill-out zónou s posezením v křeslech a salonek.

V restauraci o velikosti 210 m2 již od vstupu prohlédnete až do kuchyně na šéfkuchaře. Vše propojují dřevěné patinované stoly, policové systémy z kovového roxorového drátu a čalounění z kůže s detaily z argentinských pásků. Kombinace industriálních a retro prvků s nádechem Jižní Ameriky tak nechala vzniknout prostoru, který stojí za to ochutnat.

Tisková zpráva
Foto: Jakub Skokan a Martin Tůma, BoysPlayNice (www.boysplaynice.com)


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz