David Kraus: Projekt městských domů v Luži

David Kraus: Projekt městských domů v Luži

(9. 3. 2015) Městské domy na venkovním náměstí v Luži ve specifickém místě mezi městem a krajinou kolem něj. Navrhujeme soubor samostatně stojících objektů různých proporcí a velikostí. Tvoří mikrosvět a veřejný prostor vně i uvnitř sebe. 

 
 
 
 

David Kraus: Projekt městských domů v Luži

Městské domy na venkovním náměstí v Luži ve specifickém místě mezi městem a krajinou kolem něj. Navrhujeme soubor samostatně stojících objektů různých proporcí a velikostí. Tvoří mikrosvět a veřejný prostor vně i uvnitř sebe. 

Inspiraci hledáme v dlážděných ulicích Luže, plotech, zídkách a veřejných prostranstvích.

Cihla jako český, známý a archetypální materiál.

Domy obsahují aktivity pro veřejnost, záměrem investora je vytvoření druhého menšího centra města. Výzva pro začlenění moderní architektury do staré části města, tvarově se odkazujeme na šikmé střechy kolem, zalamované siluety okolních domů a nepravidelnosti místních uliček. Hledání českého výrazu.

Autorská zprávaAutoři: David Kraus, Zdeněk Dohnálek, Veronika Fričová
Klient: město Luže
Program: veřejné sály, sport, divadlo, kanceláře, úřad, bydlení, kavárna
Podlažní plocha: 1500 m2
Průběh: od roku 2012


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz