DC Tower 1

DC Tower 1

(28. 2. 2014) Ve Vídni byla otevřena nová nejvyšší budova Rakouska. Architektem 250 metrů vysokého mrakodrapu DC Tower 1 je Francouz Dominique Perrault. Celý projekt je realizován ve spolupráci s rakouskou architektonickou společností Hoffmann-Janz Architekten (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

DC Tower 1

Ve Vídni byla otevřena nová nejvyšší budova Rakouska. Architektem 250 metrů vysokého mrakodrapu DC Tower 1 je Francouz Dominique Perrault. Celý projekt je realizován ve spolupráci s rakouskou architektonickou společností Hoffmann-Janz Architekten (doplněno Stavbaweb).

DC Tower 1 (září 2013) / zdroj: Wikimedia Commons / autor foto - Robert F. Tobler
(ČTK) -
Ve Vídni ve středu 26. února byla oficiálně otevřena nová nejvyšší budova Rakouska. Skleněný obr doplňuje další výškové stavby v obchodní čtvrti Donau City u břehu kanálu Neue Donau. Dosavadní nejvyšší rakouský mrakodrap Millennium Tower měřil 202 metrů.

"Tekutá fasáda" budovy má ladit s Dunajem, vysvětlil dnes Perrault. Zatím není jasné, zda vedle vyroste také její menší, 170 metrů vysoký bratříček. O tom bude rozhodnuto do dvou let, prozradil šéf developerské společnosti WED Thomas Jakoubek.

Absolutně nejvyšší stavbou Rakouska je nedaleká věž Donauturm, která je jen o další dva metry vyšší než nový mrakodrap.

V Česku nyní drží primát brněnský mrakodrap AZ Tower, který měří 111 metrů. Nejvyšší dům Evropy však stojí v Moskvě. Tamní Mercury City Tower měří 339 metrů. Nejvyšší budovou světa je s 828 metry Burdž Chalífa v Dubaji.

Doplněno Stavbaweb:
Další informace najdete na oficiálních stránkách projektu - ZDE.
Dominique Perrault

Hoffmann-Janz Architekten

Související články:

  

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz