DC Tower 1 ve Vídni

DC Tower 1 ve Vídni

(27. 11. 2013) Nevyšší budova Rakouska a střední Evropy měří 250 metrů. „DC Tower 1“ pochází z ateliéru francouzského architekta Dominiquea Perraulta. V roce 2013 dokončená stavba patří k nejvyšším v Evropě.

 
 
 
 

DC Tower 1 ve Vídni

Nevyšší budova Rakouska a střední Evropy měří 250 metrů. „DC Tower 1“ pochází z ateliéru francouzského architekta Dominiquea Perraulta. V roce 2013 dokončená stavba patří k nejvyšším v Evropě.


Vídeň a nejvyšší budova střední Evropy

Kde se Vídeň dotýká nebe

V „Donau City“, oblasti mezi Dunajem a jeho starým ramenem se na ploše 18,5 hektaru rozkládá městská část se svébytným charakterem. Značí ji výškové domy, moderní architektura obytných a administrativních budov, určených také pro konference a sídla mezinárodních organizací jako například OSN.
Stavba „DC Tower 1“začala v roce 2010. Čtvrt kilometru vysoká budova čítá 60 podlaží. Nejen výška, ale i výrazně „rozpukaná“ fasáda a tmavá barva charakterizují nejvyšší stavbu Vídně. Sídlit v ní bude mimo jiné hotel, kanceláře, fitness centrum, společenský sál, restaurace a samozřejmě skybar. Od historické dominanty chrámu sv. Štěpána se k nové dominantě dojede metrem za 10 minut. „DC Tower 1“ bude doprovázet 168 metrů vysoký „partner“. Výškové budovy jsou situovány ve Vídni převážně v oblasti „Donau City“ a „Wienerberg City“.

Magická dvoustovka a historické stavby
Vyšší než tato budova je ve Vídni jen vyhlídková věž s kavárnou a restaurací „Donauturm“ (Dunajská věž) měřící 252 metrů. Historické dominanty města, věž katedrály sv. Štěpána sahá do výšky 137 metrů, z obřího kolotoče „Wiener Riesenrad“ v Prátru je vidět Vídeň z téměř 65 metrů a věž vídeňské radnice se tyčí do 105 metrů.

Vídeň – 3 nejvyšší:

DC Tower  250 metrů 220 metrů 60 podlaží 2013
Millennium Tower 202 metrů 181 metrů 50 podlaží 1999
IZD Tower  162 metrů  140 metrů 41 podlaží 2001
(celková výška budovy/ stavba samotná/ rok)

Porovnání s ČR
A Praha? Pražský „City Tower“ čítá 109 (116) metrů a má 27 podlaží. Brněnský „AZ Tower“ je však ještě vyšší, měří 111 metrů a má 30 podlaží.

Video

Fotografie/ Copyright: 01-02-DCT www.dctowers.at
03-DCT  WED/M. Berger

Zdroj:
Wieninternational.at/ Wikipedia.com/ www.dctowers.at
(com)

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz