De Leon & Primmer: Pavilon pro návštěvníky Riverview Parku v Louisville, Kentucky

De Leon & Primmer: Pavilon pro návštěvníky Riverview Parku v Louisville, Kentucky

(19. 9. 2012) Objekt je první dokončenou fází z plánu na revitalizaci sedmdesáti akrů (283 280 m2) rekreační krajiny podél řeky Ohio.

 
 
 
 

De Leon & Primmer: Pavilon pro návštěvníky Riverview Parku v Louisville, Kentucky

Objekt je první dokončenou fází z plánu na revitalizaci sedmdesáti akrů (283 280 m2) rekreační krajiny podél řeky Ohio.


Díky částečné transparenci stavby má interiér dost světla, tuhá stěnová konstrukce je přitom zabezpečena

Americká kancelář De Leon & Primmer dokončila první servisní stavbu pro návštěvníky Riverview Parku. Čtyři charakteristiky plánu revitalizace parku jsou: aktivní, občanský, přírodní, hravý. Formálně je objekt aluzí na místní historické stodoly, ovšem s moderním zkosením. Předpoklad, že pavilon bude veřejností intenzivně užíván, rozšířil návrh o určité úvahy, jako snadná údržba, obecné bezpečí a možné útoky vandalů. Dokončená počáteční fáze celkového plánu nabízí dětská hřiště (suché i mokré), piknikovou louku a přístavní molo pro čluny, toalety, pítka a mechanické systémy pro zavlažování a řízení osvětlení, umístěné uvnitř této první budovy.
K řešení mnoha klíčových otázek byla vybrána paleta tvrdých materiálů. Vlnitý korten na střeše a části vnějších stěn ve fromě vertikálních žaluzií. Perforované panely z pozinku tvoří na dvou fasádách, takže interiér může být měkce osvětlen a přirozeně větrán. Snadno vyměnitelné modulární jednotky mohou být rychle a levně opraveny a soubor montážních komponent umožňuje snadné čištění.

architekt, foto: De Leon & Primmer


přístup po chodníku podél řeky Ohio
zoxidované vlnité plechy a žaluzie oplášťují vnější povrchyperforrované pozinkové panely dodávají stavbě současný vzhled a umožňují přirozené větrání a chlazení vnitřního prostoru
konstrukce je umístěna mezi několika fazetami parkupororoštová stěna
pororošt zajišťuje bezpečnost, trvanlivost a transparentnost


(vlevo) otevřené prostory jsou vstupem s pítky
(vpravo) elektrický a zavodňovací systém jsou umístěny uvnitř stavbybetonové smykové stěny zesilují konstrukci


situace, master plan

střecha
diagram rozvoje

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz