Dentální klinika myTREEDK

Dentální klinika myTREEDK

Nerudova 25A, 746 01 Opava

(2. 7. 2021) QARTA Architektura

   
 
 
 
 

Dentální klinika myTREEDK

V opavské myTREEDK se rozhodli splnit si své sny o stomatologii. Přáli si kliniku, kde se člověk cítí příjemně. O tom svědčí i jejich motto: Nálada nám dělá den, vítáme se s úsměvem, ten přenášíme na pacienty, kteří ve vteřině mění strach za radost. Přístup majitele i personálu je příslibem, že v menších městech lze pěstovat špičkovou stomatologii.


Záměrem bylo navrhnout osobitou, zajímavou, nikoli sterilní ordinaci. Celý směr se začal formovat během realizace řešení pro původní kliniku TREEDK v objektu ze třicátých let. Ordinace myTREEDK na její koncept navazuje. V novém místě se však nabízelo být odvážnější, více avantgardní.

Když jsem přišel do vybouraného prostoru, líbilo se mi to. Byl to klíčový moment. Říkal jsem si, nechme to tak. Udělejme z toho přednost. Hlavní bylo zachovat atmosféru. Aby to fungovalo akusticky, připevnili jsme na strop dřevěný rošt s akusticky pohltivým materiálem – on se i pacient na zubařském křesle cítí daleko lépe, když kouká na přírodní materiál, a ne do bílého stropu.

Dispoziční řešení vyplynulo z potřeb klienta. Vše uspořádáno dohromady: recepce, čekárna, kuchyň a toalety navazují na halový prostor, kde jsou umístěny čtyři stomatologické soupravy a další zázemí ordinace. Primárně byl návrh vypracován tak, aby se klient cítil příjemně a uvolněně. Celý život jsem se obával jít na kontrolu k zubaři. Přestože jsem měl zdravý chrup, strach z ošetření mě stále pronásledoval. Když mě před lety poprosili Petr a Pavlína, abych se věnoval jejich konceptu dentální kliniky, úplně jsem neměl důvěru. Nakonec mě velmi oslovil. Zbavil mě obav z návštěvy zubaře a dle zpětné vazby klientů se tak děje i jiným.

K tomu přispělo netradiční uspořádání i použití materiálů jako je otlučená cihla, dřevo a plech. K přívětivé atmosféře dopomohla i hra se světlem, neony, bílá barva či malba válečkem. A také vystavené jízdní kolo, prvek pro uvolnění napětí a lepší náladu, tzv. light motiv. Ordinace tak zosobňuje filozofii a hodnoty kliniky.

Autorská zpráva
Foto: BoysPlayNice

Autor: David Wittassek

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Dokončení

2020

 
 
 
 
49.9317427
17.8906861
Dentální klinika myTREEDK

Dentální klinika myTREEDK
Nerudova 25A
746 01 Opava

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz