Developeři v Praze plánují stále více nových bytů, některé i roky

Developeři v Praze plánují stále více nových bytů, některé i roky

(30. 1. 2013) (ČTK) - Počet plánovaných bytů v Praze za posledních šest měsíců vzrostl o více než deset procent, developeři jich nyní chtějí celkem postavit 24.764. Vyplývá to z včera zveřejněné analýzy společnosti Ekospol, která pražský developerský trh monitoruje už sedmým rokem. Proti situaci před půl rokem tak počet plánovaných bytů v Praze vzrostl o 2377.

 
 
 
 

Developeři v Praze plánují stále více nových bytů, některé i roky

(ČTK) - Počet plánovaných bytů v Praze za posledních šest měsíců vzrostl o více než deset procent, developeři jich nyní chtějí celkem postavit 24.764. Vyplývá to z včera zveřejněné analýzy společnosti Ekospol, která pražský developerský trh monitoruje už sedmým rokem. Proti situaci před půl rokem tak počet plánovaných bytů v Praze vzrostl o 2377.

ilustrační obrázek
"Neustále rostoucí počet nových plánovaných bytů ale reálně pro český realitní trh vůbec nic neznamená. Naprostá většina z těchto projektů nebude v nejbližších deseti až 15 letech vůbec realizována, snad jen s výjimkou těch projektů, které připravují velcí a kapitálově silní developeři. Ty ale na celkovém čísle tvoří jen zhruba pětinový podíl,"
myslí si generální ředitel developerské společnosti Ekospol Evžen Korec.

Vychází přitom z toho, že více než 10 000 bytů získalo povolení EIA ještě před rokem 2009, a přesto se dosud nezačaly stavět. Některé čekají na zahájení výstavby dokonce déle než pět let.

Podle Korce za to může hlavně to, že velkou část projektů vlastní spekulanti, kteří je plánovali prodat developerům. "Jenže takové projekty v nejbližších letech žádný rozumný developer nekoupí," tvrdí Korec s tím, že jsou většinou předražené.

Nejvíce nových bytů se plánuje v městských obvodech Prahy 4, 9 a 10. Naopak potenciál čtvrté velké rozvojové části Praha 5 byl podle Ekospolu už částečně vyčerpán.

zdroj: Ekospol.cz

Doplněno Stavbaweb:
Tiskovou zprávu doplněou o další grafy společnosti Ekospol  "Počet plánovaných bytů v Praze stále bobtná. I mezi nimi už najdeme ležáky" naleznete na stránkách společnosti zde.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz