Dřevěný opakovatelný dům

Dřevěný opakovatelný dům

(17. 9. 2015) Alena Šrámková, Lukáš Ehl, Tomáš Koumar

   
 
 
 
 

Dřevěný opakovatelný dům

Projekt rodinného domu byl koncipován tak, aby mohl být zopakován. Předpokládá se, že bude osazen do parcely mezi rodinné domy jiného charakteru nebo i mezi domy stejného konceptu s různým materiálem obkladu. Také orientace domu vzhledem ke světovým stranám nebo příjezdové cestě je vždy individuálně řešena. Je možno použít zrcadlového obrazu dispozice.

Pro barevnost jsou k dispozici omítky od bílé přes okr, oranž, červenou až hnědou. Pro dřevěný obklad je možná realizace od světlého přes tmavé dřevo i stříbřitě šedé. Architektura domu je navržena tak, aby dům po dobu své existence nezestárl – není proto módní ani v celku ani v detailu, a tak zůstává moderní na dlouhou dobu.

Základem návrhu je přízemní dřevěný dům s vnitřním zařízeným jádrem (bez kuchyňské linky) – říkáme mu holotyp. Cena takového holotypu vychází na dva miliony korun bez DPH (kalkulace podle výrobce dřevostaveb, společnosti AWIK). Klient má možnost dovybavit si dispozici podle svého přání a finančních možností. Máme připraveny různé varianty úpravy dispozice, střechy, pobytových teras. Vlastně taková stavebnice na míru. Dům by měl sedět na malém pozemku o velikosti do 600 m2 a měl by tvořit s ostatními domy hustější zástavbu, jak ukazuje návrh celé ulice. Různě vysoké ploty okolo pozemku zajišťují intimitu obytné zahrady, ale také prostory pro stání aut a drobné sklady.

Ve strakonické firmě AWIK se měly v kontrolovaných podmínkách v tovární hale připravit jednotlivé panely dřevostavby, které se kamionem dovezou na již hotové základy a smontují během několika dní. Protože v AWIKU chtěli nabídnout alternativu k běžně dostupným dřevostavbám, oslovili náš ateliér s žádostí o návrh moderního opakovatelného domu. Pak bohužel firma zkrachovala a nám zbyl hezký projekt v několika variantách, pro který bychom rádi našli výrobce.

Materiály: Na fasádě jsou smrková nebo modřínová prkna na svislo pod lazuru, oplechování pozink, dřevěná okna černý nátěr. Interiér: vnitřní parapety z dřevotřísky, vnitřní povrchy sádrokarton s bílým nátěrem; dveře hladké bílé; kliky okenní a dveřní eloxovaná ocel; podlahy smrková prkna (variantně modřín), dlažby a obklady 100 x 100 mm bílé, schody s podstupnicí z masivu dle podlahy, podlaha horního patra koberec; skleněná stěna sklo zelené zabroušené, u podlahy a stropu nerez lišty.

Autorská zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz