Dřevostavba uprostřed zeleně

Dřevostavba uprostřed zeleně

Jaroslavice u Zlína

(12. 3. 2019) Ateliér Prodesi

   
 
 
 
 

Dřevostavba uprostřed zeleně

Pozemek se nachází na poměrně strmém jižním svahu s panoramatickými výhledy do údolí. V návrhu jsme respektovali vzrostlé stromy, jejichž koruny rámují stavbu a výhledy z ní. Hmota domu reaguje na terén – vznikl tak terasovitý koncept v třech výškových úrovních. Jižní fasády jsou velkoryse proskleny, vnitřní prostory jsou rozšířeny o terasy.
Na nejnižším vstupním podlaží je umístěno zádveří a sklad, přesah střechy tady vytváří kryté stání pro auta. Přímé schodiště prochází všemi úrovněmi domu. Střední podlaží, odkud je přímý výstup na terén, představuje klidovou část s dětskými pokoji, ložnicí rodičů a s odpovídajícím hygienickým zázemím. Na nejvyšší úrovni domu se nalézá denní část – kuchyně spojená s jídelnou a obývacím prostorem. Dispozici podlaží doplňují pokoj pro hosty, koupelna, komora a zadní terasa se vstupem do domu z nejvyšší úrovně terénu a zahrady. Interiér s dubovými podlahami a bílými povrchy stěn ve všech místnostech působí vzdušně a prostorně díky subtilnímu zařízení ve světlých odstínech a přirozenému světlu. Vytápění zabezpečuje elektrické topení v kombinaci s krbovými kamny.

Vzhledem k terasovitému konceptu stavby byla použita sloupková dřevěná konstrukce. Střecha je pultová s plechovou krytinou, fasáda má vertikální obklad z modřínových palubek. Zevnějšek domu přirozeně stárne, okolní stromy a zeleň vyrůstají – dům se čím dál víc stává součástí místa a vypadá, jakoby tady stál odjakživa. Plní tak přání klientů bydlet moderně, ve zdravém prostředí a ve stavbě s respektem ke geniu loci.

Autorská zpráva
Foto: Milan Hutera


Autor: Prodesi – Ing. arch. Václav Zahradníček, Ing. arch. Jakub Loučka 
Dodavatel: Domesi, s. r. o.
Užitná plocha: 146 m2, terasy 96 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2015

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz