Dřevostavba uprostřed zeleně

Dřevostavba uprostřed zeleně

Jaroslavice u Zlína

(12. 3. 2019) Ateliér Prodesi

   
 
 
 
 

Dřevostavba uprostřed zeleně

Pozemek se nachází na poměrně strmém jižním svahu s panoramatickými výhledy do údolí. V návrhu jsme respektovali vzrostlé stromy, jejichž koruny rámují stavbu a výhledy z ní. Hmota domu reaguje na terén – vznikl tak terasovitý koncept v třech výškových úrovních. Jižní fasády jsou velkoryse proskleny, vnitřní prostory jsou rozšířeny o terasy.
Na nejnižším vstupním podlaží je umístěno zádveří a sklad, přesah střechy tady vytváří kryté stání pro auta. Přímé schodiště prochází všemi úrovněmi domu. Střední podlaží, odkud je přímý výstup na terén, představuje klidovou část s dětskými pokoji, ložnicí rodičů a s odpovídajícím hygienickým zázemím. Na nejvyšší úrovni domu se nalézá denní část – kuchyně spojená s jídelnou a obývacím prostorem. Dispozici podlaží doplňují pokoj pro hosty, koupelna, komora a zadní terasa se vstupem do domu z nejvyšší úrovně terénu a zahrady. Interiér s dubovými podlahami a bílými povrchy stěn ve všech místnostech působí vzdušně a prostorně díky subtilnímu zařízení ve světlých odstínech a přirozenému světlu. Vytápění zabezpečuje elektrické topení v kombinaci s krbovými kamny.

Vzhledem k terasovitému konceptu stavby byla použita sloupková dřevěná konstrukce. Střecha je pultová s plechovou krytinou, fasáda má vertikální obklad z modřínových palubek. Zevnějšek domu přirozeně stárne, okolní stromy a zeleň vyrůstají – dům se čím dál víc stává součástí místa a vypadá, jakoby tady stál odjakživa. Plní tak přání klientů bydlet moderně, ve zdravém prostředí a ve stavbě s respektem ke geniu loci.

Autorská zpráva
Foto: Milan Hutera


Autor: Prodesi – Ing. arch. Václav Zahradníček, Ing. arch. Jakub Loučka 
Dodavatel: Domesi, s. r. o.
Užitná plocha: 146 m2, terasy 96 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2015

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz