DHL Supply Chain

DHL Supply Chain

Jažlovice

(22. 2. 2019) Studio VONT

   
 
 
 
 

DHL Supply Chain

Koncept kanceláří byl vytvořen vzácnou souhrou zadavatele a architektonického studia VONT. Jasná vizuální identita nenechá nikoho na pochybách o odvětví, v němž se společnost DHL pohybuje i při absenci korporátních barev.
Cílem bylo vytvořit prostředí pro práci vrcholných manažerů, prostředí tvůrčí atmosféry a obecně zkvalitnění pracovních prostor především z hlediska osvětlení a akustiky. Hlavními kvalitami prostoru jsou čisté neutrální plochy, jež nechávají vyznít funkčním solitérům odkazujícím k prvkům využívaným v prostředí přepravy. Tyto exkluzivně navržené detaily a solitéry prostupují interiérem od podhledů z tahokovu, nad kterými jsou umístěny instalace a svítidla, přes vestavěný nábytek v kombinaci dřeva a kovu připomínající přepravní bedny, podnože stolů z lyžin od přepravních vozíků, pracovní desky svázané kurtami, paravany z papírových krabic a další elementy, které jsou základními prvky DNA zadavatele. Zvláštní akcenty tvoří ojedinělé umělecké objekty taktéž inspirované průmyslovým odvětvím logistiky a přepravy: svítidlo Shibari od Kateřiny Handlové (světelné baňky svázané provazci), světelný reliéf sochaře Matěje Hájka (betonový tenkostěnný odlitek na ocelovém rámu) a velkoformátové fotografie Bet Orten (autorská technika tisku na plechové tabule). Interiér jako celek vytváří potenciál pro setkávání se a realizaci práce v týmu.
Autorská zpráva
Foto: Boysplaynice


Architekt: VONT - Matěj Hájek, Oldřich Wachtl, Helena Znamenaná
Klient: DHL Supply Chain Česká republika
Realizace BRICK – brickpraha.cz
Zastavěná plocha 634,35 m2
Užitná plocha 596,68 m2
Náklady: 12,5 mil. Kč bez DPH

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Dokončení

2017

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz