Dlouhý dům ve svahu

Dlouhý dům ve svahu

Červený Kopec, Trutnov

(10. 6. 2020) ROSA Architekt

   
 
 
 
 

Dlouhý dům ve svahu

Pozemek v lokalitě Červený Kopec, který si mladý pár vybral pro výstavbu svého domu, je poměrně úzký s výrazným sklonem k jihu. To, spolu s přáním klienta zachovat volnou západní část pozemku pro přístavbu bazénu, značně ovlivnilo tvar domu.
Základní hmota stavby o půdorysu 6,2 x 22,2 m má podle podmínek regulačního plánu sedlovou střechu a stojí na uliční čáře. Ze západní strany k ní přiléhá tubus schodiště, který ve své jižní části přechází do zastřešení terasy. Fasády jsou sjednoceny bílou omítkou a doplněny okny, zábradlím a střešní krytinou světle šedé barvy.
Do domu se vstupuje v severním průčelí, kde je i garáž s prostorem pro umístění sportovního vybavení a technická místnost. Na vstupní halu navazuje šatna, do obytného prostoru o podlaží níže se sestupuje po schodišti, které ve své dolní části nabízí průhled do zahrady.  Obývací pokoj, jídelna a kuchyň sice tvoří jednu místnost, prostor jednotlivých částí je však jasně definován. Na ostrovní kuchyňskou linku navazuje spíž, vysoké skříně a volně stojící americká lednice jsou vestavěné do niky. Za kuchyní je umístěná prádelna, do které ústí shoz na prádlo, pokoj pro hosty s koupelnou a samostatná toaleta.
Ložnicová část skládající se z šatny, koupelny, ložnice rodičů a ložnice dětí je umístěna na úrovni vstupního podlaží. Zastřešení terasy u obývacího pokoje je na této úrovni využito jako terasa přístupná z šatny a dětského pokoje. Dětský pokoj je připravený na budoucí rozdělení na dvě místnosti.
Dům je vytápěn plynovým kondenzačním kotlem a termickými panely, kromě toho je tu také řízené větrání s rekuperací tepla.
Autorská zpráva
Foto: petrkostal.czAutor: ROSA – ARCHITEKT/Ing. arch. Michal Rosa, Ing. arch. Martina Rosová
Interiéry: Ing. arch. Martina Rosová
Plocha pozemku 918 m2, zastavěná plocha 157 m2, užitná plocha 209 m2

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 

10. 6. 2020 17:38:55. Re: Dlouhý dům ve svahu. Miloš, HK

 
 
 
 

10. 6. 2020 17:38:55. Re: Dlouhý dům ve svahu. Miloš, HK

  Děkuji. Opět po dlouhé době zdařilé využití komplikovanějších podmínek a svažitého terénu namísto obvyklého řešení "udělám pro dům na pozemku rovinu i za cenu opěrných zdí a navážek".Jen tak dál!

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz