Dům CHD

Dům CHD

Michalovce, SVK

(26. 11. 2021) H2A architects

   
 
 
 
 

Dům CHD

Vila stojí v centrální části města Michalovce, na parcele se původně nacházel rodinný dům z šedesátých let minulého století. Novostavba využívá svažitosti pozemku; nepůsobí příliš robustně, jednotlivé hmoty jsme položili na sebe tak, aby se jejich kubusy prolínaly. Mají jasně definované funkce. Vstupní část je osazená nad garáží, obě pak plynule přecházejí do základního objemu první nadzemního podlaží se dvěma terasami. Zde je umístěna denní zóna, dále pokoj pro rodiče, technické zázemí a schodiště. Hmota horního podlaží má menší objem, slouží pro dětské pokoje, je tu také pobytová střešní terasa.


Z ulice má dům tři horizontální roviny, které jsme pojali v bílé barvě a lícových cihel. V interiéru jsme využili pohledový beton a množství prosklených ploch, které umožňují průhledy do zahrady a dále do krajiny.

Autorská zpráva
Foto: Tomáš Topoľančín

Autor: Jozef Hudák
Plocha pozemku: 901 m²
Zastavěná plocha: 372 m²
Užitná plocha: 1. NP 227,96 m² + 70,10 m² terasa; 2. NP 73,14 m² + 29 m² balkon

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2018

 
 
 
 
48.7556769
21.9183858
Dům CHD

Dům CHD
Michalovce, SVK

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz