Dům Loď

Dům Loď

Jesenice u Chebu

(10. 10. 2019) A69 - architekti

   
 
 
 
 

Dům Loď

Dům na břehu přehrady Jesenice jsme navrhli pro rodinu se dvěma malými dětmi. Majitelé jsou vášniví jachtaři, místo u vody bylo jejich snem. Láska k lodím byla od počátku tématem i pro dům. Věděli jsme, že nestačí doplnit ho molem a malou loděnicí. Hledali jsme motiv, který bude symbolizovat podstatu lodní konstrukce, ponese v sobě velkorysost i klidnou jistotu stability. Materiálovým východiskem se stalo dřevo, které propojuje tradici lodního stavitelství s intimitou domácí atmosféry.
Měkké křivky dřevěných vazníků překlenují rozpon o délce 18 m, pod sebou uvolňují plynoucí prostor. Ten je frázován vloženými boxy zázemí, obsluhujícími obytnou část. Rytmus nosníků v modulu jednoho metru prostupuje celým domem a je základem pro vnitřní strukturu dispozice. Dům je podélně otevřený, prostor prochází domem z interiéru do exteriéru. Jižní prosklené průčelí otevírá interiér širokému výhledu na hladinu přehrady. Venkovní paluby - terasy - navazují na obytnou část, díky velkorysému posuvnému prosklení a protažení nosníků do exteriéru je hranice téměř nečitelná. Dům pluje na hraně pevniny a jezera. Chce být bezpečným útočištěm pro své obyvatele, ale zároveň místem prostoupeným zážitkem z dalekých námořních cest.

Autorská zpráva

Autoři: Ing. arch. Boris Redčenkov, Ing. arch. Prokop Tomášek, Ing. arch. Jaroslav Wertig; spolupráce Ing. arch. Erik Hocke

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2017

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz