Dům na Císařském ostrově

Dům na Císařském ostrově

Císařský ostrov, Praha

(9. 6. 2021) edit! architects

   
 
 
 
 

Dům na Císařském ostrově

Strážní domek rakousko-uherské armády na Císařském ostrově stál nevyužívaný mezi stromy bez povšimnutí několik desetiletí. Z původního objektu se zachovalo pouze masivní torzo z pohledových, ostře pálených cihel takzvaných zvonivek. Dům stojí v záplavové zóně a už jeho původní založení tomu odpovídalo. Návrh přidává na odhalenou korunu stávajících obvodových zdí betonový objem, který absorbuje hlavní obytné místnosti ve výšce nad úrovní stoleté vody. Připomenutím původního objektu je materiálové sjednocení obou pater do masivního artefaktu z pohledových cihel.


Autorská zpráva
Foto: edit! architects


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2018

 
 
 
 
50.1121757
14.4074848
Dům na Císařském ostrově

Dům na Císařském ostrově
Císařský ostrov
Praha

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz