Dům na venkov

Dům na venkov

(21. 6. 2022) Michal Šiška

   
 
 
 
 

Dům na venkov

„Náš venkov je ničen zástavbou, která je možná horší než kdy dříve. Je třeba si přiznat, že většina stavebníků architekta nepotřebuje, nevěří mu, nebo si ho nemůže dovolit (hypotéky například projekt nekryjí). Přesto staví,"  říká autor projektu Dům na venkov. Namísto "akademických lamentací" se rozhodl sdílet s veřejností svůj projekt.

Jedná se o lapidární, úspornou variantu venkovského domu, alternativu komerčních katalogových projektů. Dům s červenou střechou a zdmi bílenými vápnem, s hrubými texturami, s plaňkovým plotem, se snadným přístupem na zahradu a s půdičkou (galerií, patrem na spaní…) v každém pokoji.

Projekt venkovského domu je určen stavebníkům, kteří chtějí bydlet v domě tradičních forem, materiálů a principů, nevyužijí individuální služby architekta, ale ani nechtějí uškodit místu, kde budou žít.

Projekt lze najít zde.

Autorská zpráva, redakční úpravy
Foto: Šimon Špidla

Architekt: MgA. Ing.arch. Michal Šiška


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

16. 8. 2022 12:33:47. Re: Dům na venkov. A. Černíková

 
 
 
 

16. 8. 2022 12:33:47. Re: Dům na venkov. A. Černíková

  Krásná stavba! Je fajn, že se tam dala i ta kamna. Původně jsme se kamen kvůli rekuperaci báli, ale nakonec jsme objevili pasivní kamna a jsme moc spokojení.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz