Dům nad Jelením potokem

Dům nad Jelením potokem

(5. 5. 2016) Chmelař architekti

   
 
 
 
 

Dům nad Jelením potokem

Pozemek se nachází ve II. zóně Krkonošského národního parku. Jedná se o jediné zastavitelné místo v této zóně. Lokalita Jelení louka, okraj oblasti s názvem Zelený důl s krásnými vodopády, se rozkládá v odlehlé části Krkonoš.
Půdorysná stopa apartmánového domu kopíruje stopu původního vyhořelého objektu. Použité stavební materiály jsou tradiční, typické pro danou lokalitu. Jako obklad fasády objektu byl zvolen přírodní neopracovaný dřevěný obklad různých šířek i výšek, který svým charakterem odpovídá drsné upřímnosti okolní krajiny. Střešní krytina bude z hliníkových svitků plechu. Pro dosažení vyhovujícího oslunění obytných jednotek, především těch, které jsou orientovány na sever, byly navrženy arkýře, jejichž prosklené plochy jsou východním nebo západním směrem. Ty tak spolu s členitostí půdorysu objektu kopírují členění původních rekreačních chat Krkonoš, jejichž běžnou součástí jsou zdobné arkýře. Celková hmota objektu kopíruje svažitý terén a prolíná se s okolním lesem.
Dispoziční a provozní řešení vychází z účelu užívání stavby, tedy z požadavků na rekreační zařízení. V domě se nachází celkem 39 bytů (1+kk až po mezonety 4+kk). Za vstupem do objektu ve východní části 1. PP se nachází recepce s restaurací, odkud vede přímé schodiště půdorysně protínající celý dům. Veškeré technické a skladovací zázemí, garážová stání i společné prostory jsou dispozičně oddělené od obytných místností, která tak zaručují dostatek soukromí pro obyvatele jednotek. V 1.NP jsou kromě obytných jednotek navrženy wellness, sklepní kóje a kotelna. Ve 2. - 4. NP budou pouze obytné jednotky. Nejluxusnější mezonety jsou v nejvyšších patrech a jejich součástí jsou terasy. Ty se také vyskytují u obytných jednotek ve 2. NP propojených s terénem.
Autorská zpráva

 
Apartmánový dům
Místo: Jelení louka, Zelený důl
Investor: Salert a.s.
Autor: David Chmelař, Vojtěch Nedorost, Radek Davídek
Realizace: 2014-2015
Projekt: 2013-2014

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz