Dům pro rodinu s domácími zvířátky

Dům pro rodinu s domácími zvířátky

Bratislava

(8. 9. 2021) Vallo Sadovský architekti

   
 
 
 
 

Dům pro rodinu s domácími zvířátky

Pozemek se nachází v relativně husté zástavbě v bratislavské čtvrti Pod Slancom. Do značné míry to ovlivnilo umístění stavby i její prostorový koncept. Dům jsme umístili doprostřed pozemku, jeho obvodová stěna se od něj odděluje a expanduje do zahrady. Betonová zeď s otvory vytváří polopropustnou membránu, která dělí zahradu na vnitřní a vnější. Vnitřní zahrada na pomezí interiéru a exteriéru obyvatelům domu poskytuje intimní prostor. Zahrada „za zdí“ se blíží bujnější přírodě.

 
Prostor přízemí se do vnitřních zahrad otevírá ze dvou stran. Hlavní obytnou část v centrální části jsme vybavili servisním boxem schodiště, skladových prostor a hygienického zázemí. V přízemí se nachází také pracovna a ložnice rodičů s koupelnou. Kuchyň je orientovaná do zahrady s bylinkami, obývací pokoj k pobytové zahradě s bazénem. Díky velkému světlíku nad kuchyní proniká do centra dispozice difuzní světlo. V druhém nadzemním podlaží jsou dětské pokoje.

Autorská zpráva
Foto: Nora a Jakub Čaprnkovci

Budova byla nominována v letošní soutěži CE ZA AR, kterou vyhlásila již po dvacáté Slovenská komora architektov. Na základě osobní prohlídky porota vybrala 21 staveb v šesti kategoriích. U tohoto domu porota ocenila způsob, jakým se prolíná se zahradou. Centrální obytný prostor s kuchyní se otevírá do zahrady, která upoutá neformální dekorativností. Z druhé strany se zase otevírá do zahrady, jež rámuje výhled do okolí a v části s bazénem zároveň vytváří soukromou zónu. Dům působí prostorně, přispívá k tomu i převýšený centrální prostor nad kuchyní. Kvalitě propojení domu se zahradou bude postupně růst, symbióza propojení exteriéru s interiéry bude stále větší.

Autoři: Oliver Sadovský, Matúš Vallo, Branislav Husárik, Marián Stanislav, Silvia Rosíková, Zuzana Krejčířová, Martin Červienka, Mateja Vonkomerová
Podlažní plocha: 280 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2020

 
 
 
 
48.1485965
17.1077478
Dům pro rodinu s domácími zvířátky

Dům pro rodinu s domácími zvířátky
Bratislava

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

6. 10. 2022 14:46:02

Re: Elysium spa

Paráda!

 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz