Dům s bazénem v Roudnici nad Labem

Dům s bazénem v Roudnici nad Labem

(27. 6. 2017) Ivan Kroupa architekti

   
 
 
 
 

Dům s bazénem v Roudnici nad Labem

Dům s bazénem je zapuštěn do svahu, nekonkuruje hlavní obytné budově na sceleném pozemku. Funkcí je společenské, sportovní a relaxační zázemí s příležitostným bydlením.
Hmota i tvarování fasády jsou formovány morfologií terénu, zešikmené betonové stěny se částečně z terénu vysouvají, v průběhu života stavby budou mizet v zeleni. Postupem času nerozpoznatelné propojení svahu a domu vytvoří nový celek, architektonizovaný terén, visutý ostroh v ostrohu v logice lokální krajiny. Ve finále exteriér identifikovatelný pouze světelnými vstupy. Zvenku zeleň, uvnitř písek.
V dominantním bazénovém prostoru je interiér pokračováním propojení s terénem, všechny jeho povrchy, stěny, stropy jsou pískové, pryskyřičné, s hrubou strukturou, s plynulými přechody mezi vodou a pláží, stěnami bazénu a stěnami prostoru. Vnitřní „pískové“ pláže s masivními slunečními vstupy jsou komunikačně propojeny s exteriérem a technicistní konzolou s pobytovou terasou. Horizontálu bazénové části doplňuje vertikála dvoupodlažní knihovny, horizontálu komunikace propojující wellness zázemí doplňuje vertikála třípatrového přímočarého schodiště do hloubky, ke knihovně.
Autorská zpráva

Autoři: Ivan Kroupa, Anna Švehlíková, ad projekt, s.r.o. (projektant)
Foto: © Jan Kudej

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2012

Komentáře ke článku

 
 
 
 

17. 5. 2022 10:11:48. Pujcka a uver. Anna Jana

 
 
 
 

17. 5. 2022 10:11:48. Pujcka a uver. Anna Jana

  Dobrý den, máte zájem o půjčku? nabízíme podnikatelský úvěr, osobní půjčku, úvěr na auto, půjčku, studentský úvěr, podnikatelský zájem, lian pro obchodní expanzi v rozmezí od jakékoli částky. Naše nabídka je jednoduchá a rychlá. nabízíme půjčku jak investorům, tak společnostem. e-mail: kdfin11@gmail.com

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz