Dům s bazénem v Roudnici nad Labem

Dům s bazénem je zapuštěn do svahu, nekonkuruje hlavní obytné budově na sceleném pozemku. Funkcí je společenské, sportovní a relaxační zázemí s příležitostným bydlením.
Hmota i tvarování fasády jsou formovány morfologií terénu, zešikmené betonové stěny se částečně z terénu vysouvají, v průběhu života stavby budou mizet v zeleni. Postupem času nerozpoznatelné propojení svahu a domu vytvoří nový celek, architektonizovaný terén, visutý ostroh v ostrohu v logice lokální krajiny. Ve finále exteriér identifikovatelný pouze světelnými vstupy. Zvenku zeleň, uvnitř písek.
V dominantním bazénovém prostoru je interiér pokračováním propojení s terénem, všechny jeho povrchy, stěny, stropy jsou pískové, pryskyřičné, s hrubou strukturou, s plynulými přechody mezi vodou a pláží, stěnami bazénu a stěnami prostoru. Vnitřní „pískové“ pláže s masivními slunečními vstupy jsou komunikačně propojeny s exteriérem a technicistní konzolou s pobytovou terasou. Horizontálu bazénové části doplňuje vertikála dvoupodlažní knihovny, horizontálu komunikace propojující wellness zázemí doplňuje vertikála třípatrového přímočarého schodiště do hloubky, ke knihovně.
Autorská zpráva

Autoři: Ivan Kroupa, Anna Švehlíková, ad projekt, s.r.o. (projektant)
Foto: © Jan Kudej

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*