Dům s kancelářemi a byty

Dům s kancelářemi a byty

Šmejkalova 3, Brno

(20. 5. 2020) studio AEIOU

   
 
 
 
 

Dům s kancelářemi a byty

Stavební úpravy respektují v maximální míře charakter domu z roku 1936, původně s malometrážními byty. Nové zásahy i materiály podtrhují její dobové hodnoty. Opakují se přímé i zaoblené linie, materiály jako teraco, parketové podlahy a kovové zábradlí.
Pro nové využití domu vznikly v přízemí kanceláře se zázemím. Dispozice je založená na jednom otevřeném prostoru, děleném vloženými objemy. Každý má jinou náplň: hovorna, kuchyňka, šatna, WC, sklad. Dispozice s oddělenými kuchyňkami a hygienickým zázemím umožňuje využít školicí místnosti pronajmout jako další kancelář. Z kuchyňky je vstup na zahradu, kde jsou zatravněné plochy a pódia pro venkovní sezení.
V ostatních dvou patrech jsou čtyři byty kategorie 1+kk a 2+kk, vycházející částečně z původní dispozice. Navrženy byly tak, aby sloužily i jako služební nebo kancelářské prostory. Plochá střecha má nové využití, výhledově se počítá se zónou relaxační s venkovní saunou, ochlazovnou a lehátky; společenskou zónou s grilem a posezením; odpočinkovou zónou s hamaky. Po obvodu terasy je navržena vzrostlá zeleň.
Autorská zpráva
Foto: Martin Zeman



Autoři: studio AEIOU – Ing. arch. Jan Vojtíšek, Ing. Jakub Staník; spolupráce Ing. arch. Tamara Bemerová, Ing. Tomáš Pevný
Investor: technology-support s.r.o.
Obestavěný prostor: 923 m3
Užitná plocha: 218 m2
Hlavní dodavatel stavby: STAVBY HES s.r.o.
Dodavatel interiéru: TARGET DESIGN s.r.o.; PB Profi s.r.o.; PODLAHY PRŮŠA, s.r.o.; QL Interier s.r.o.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2019

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz