Dům s kancelářemi a byty

Dům s kancelářemi a byty

Šmejkalova 3, Brno

(20. 5. 2020) studio AEIOU

   
 
 
 
 

Dům s kancelářemi a byty

Stavební úpravy respektují v maximální míře charakter domu z roku 1936, původně s malometrážními byty. Nové zásahy i materiály podtrhují její dobové hodnoty. Opakují se přímé i zaoblené linie, materiály jako teraco, parketové podlahy a kovové zábradlí.
Pro nové využití domu vznikly v přízemí kanceláře se zázemím. Dispozice je založená na jednom otevřeném prostoru, děleném vloženými objemy. Každý má jinou náplň: hovorna, kuchyňka, šatna, WC, sklad. Dispozice s oddělenými kuchyňkami a hygienickým zázemím umožňuje využít školicí místnosti pronajmout jako další kancelář. Z kuchyňky je vstup na zahradu, kde jsou zatravněné plochy a pódia pro venkovní sezení.
V ostatních dvou patrech jsou čtyři byty kategorie 1+kk a 2+kk, vycházející částečně z původní dispozice. Navrženy byly tak, aby sloužily i jako služební nebo kancelářské prostory. Plochá střecha má nové využití, výhledově se počítá se zónou relaxační s venkovní saunou, ochlazovnou a lehátky; společenskou zónou s grilem a posezením; odpočinkovou zónou s hamaky. Po obvodu terasy je navržena vzrostlá zeleň.
Autorská zpráva
Foto: Martin ZemanAutoři: studio AEIOU – Ing. arch. Jan Vojtíšek, Ing. Jakub Staník; spolupráce Ing. arch. Tamara Bemerová, Ing. Tomáš Pevný
Investor: technology-support s.r.o.
Obestavěný prostor: 923 m3
Užitná plocha: 218 m2
Hlavní dodavatel stavby: STAVBY HES s.r.o.
Dodavatel interiéru: TARGET DESIGN s.r.o.; PB Profi s.r.o.; PODLAHY PRŮŠA, s.r.o.; QL Interier s.r.o.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2019

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

29. 1. 2021 18:41:57

Re: Chytremapy.cz nově ukazují rozsáhlé možnosti aplikace GisOnl...

Fakt pěkný. Má to jenom jednu malinkou chybku. Očekával bych, že podobná aplikace bude přístupná veřejně a zdarma pro celou republiku, například prostřednictvím portálu geoportal.gov.cz. Ten většinu uvedených funkcí sice nabízí, ale kombinace s "panoramou" či "streetview" a s dalšími informacemi o objektech či věcných břemenech tam chybí, zatímco zde to je skutečně vše. (Jistě, dalo by se pokračovat a mít na jednom místě ke všemu již publikovanému ještě např. podrobnou geologickou mapu ČR, která má zase svůj samostatný portál, a patrně by někoho napadly další mapové vrstvy, zrovna jsem si vzpomněl - máme další portál s historickými mapami, jojo....) Proč to píšu? Chápu, že Top Gis je komerční firma a že musí vydělávat, to je v pořádku. Na druhou stranu je mi nesmírně líto, že existuje již tolik různých mapových portálu, vzájemně se různě překrývajících či duplikujících svými daty a službami. Je to nepřehledné a nemůžu se zbavit silného pocitu mrhání lidskou prací a umem. V moderním statě 3. tisíciletí bych čekal nějaký partnerský projekt státu a soukromých subjektů, který by sjednotil všechna data pro "chytrou mapu ČR" na jednom místě a ta pak poskytl veřejnosti z velké části zdarma, s možností např. připlatit si za některé již velmi specifické vrstvy a informace. Tak by se to líbilo mně jako uživateli i jako občanovi. :)

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz