Dům s veterinární ordinací

Dům s veterinární ordinací

(21. 12. 2021) Hlavatí architekti

   
 
 
 
 

Dům s veterinární ordinací

Parcela má nepravidelný tvar s podélnou osou směřující od severu k jihu. Ústředním motivem zahrady je vzrostlý ořešák. Sousedící zástavbu tvoří jedno až dvoupodlažní rodinné domy se sedlovou střechou.


Čistý obdélníkový půdorys domu je k ulici přisazen kratší severní stranou. Severní průčelí zachovává půdorysnou stopu původního objektu, který se zde nacházel. Podélná osa nového domu směřuje k ořešáku a biotopu. Na západní a jižní straně se dům velkými okny otevírá do zahrady. Západní strana je opatřena předsazenou pergolou zajišťující ochranu před slunečním zářením.
 
Stavba je rozdělena na dva základní celky: první z nich tvoří bytová jednotka se vstupem na východní straně. Na něj navazuje vstupní hala a obývací pokoj propojený s kuchyní a jídelnou. Prostor nad obývacím pokojem je otevřený do patra. V patře je umístěna ložnice s vlastní šatnou a koupelnou, dětské pokoje, koupelna a zimní zahrada.
 
Druhý celek tvoří veterinární ordinace v přízemí severní části domu. V blízkosti jsou čtyři parkovací stání pro klienty. Součástí kliniky je čekárna, dvě ordinace, operační sál, místnost s analyzačními přístroji, denní místnost a WC.

Autorská zpráva
Foto: Alexandra Timpau


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2018

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz