Dům U Sixtů

Dům U Sixtů

(27. 8. 2018) Hotel Ritz-Carlton

   
 
 
 
 

Dům U Sixtů

Na pražském Staroměstském náměstí po více než deseti letech v rukou atelieru MS architekti ožívá skloňovaný projekt Domu U Sixtů - Hotel Ritz-Carlton. Jedná se o kompletní rekonstrukci a adaptaci celkem devíti historických domů v samém centru starého města. Adaptace však zachová jedinečnost, identitu a genia loci všech devíti staveb. Komplex budov bude zaštítěn jménem Ritz-Carlton, který dbá na historii a příběhy lokality, jednotlivých budov i okolního prostoru. Volba společnosti Marriott pro vybudování projektu je šťastná i vzhledem k architektonickým a stavebně historickým hodnotám, které společnost uznává a respektuje.

Mimo jiné budou prostory nově vzniklého hotelového komplexu částečně otevřeny veřejnosti, takže snad i poprvé budou mít obyvatelé i návštěvníci Prahy možnost prohlédnout si všech devět objektů prakticky ze všech stran a ne jen jejich uliční průčelí. 
Autorská zpráva


AUTOR: Michal Šourek, Martin Studnička.
ATELIER: MS architekti s.r.o.
INVESTOR: Akroterion s.r.o.

Související články:
V Praze vznikne nový 5hvězdičkový hotel  28.2.2013

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz