Dům U Sixtů

Dům U Sixtů

(27. 8. 2018) Hotel Ritz-Carlton

   
 
 
 
 

Dům U Sixtů

Na pražském Staroměstském náměstí po více než deseti letech v rukou atelieru MS architekti ožívá skloňovaný projekt Domu U Sixtů - Hotel Ritz-Carlton. Jedná se o kompletní rekonstrukci a adaptaci celkem devíti historických domů v samém centru starého města. Adaptace však zachová jedinečnost, identitu a genia loci všech devíti staveb. Komplex budov bude zaštítěn jménem Ritz-Carlton, který dbá na historii a příběhy lokality, jednotlivých budov i okolního prostoru. Volba společnosti Marriott pro vybudování projektu je šťastná i vzhledem k architektonickým a stavebně historickým hodnotám, které společnost uznává a respektuje.

Mimo jiné budou prostory nově vzniklého hotelového komplexu částečně otevřeny veřejnosti, takže snad i poprvé budou mít obyvatelé i návštěvníci Prahy možnost prohlédnout si všech devět objektů prakticky ze všech stran a ne jen jejich uliční průčelí. 
Autorská zpráva


AUTOR: Michal Šourek, Martin Studnička.
ATELIER: MS architekti s.r.o.
INVESTOR: Akroterion s.r.o.

Související články:
V Praze vznikne nový 5hvězdičkový hotel  28.2.2013

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz