Dům U Sixtů

Dům U Sixtů

(27. 8. 2018) Hotel Ritz-Carlton

   
 
 
 
 

Dům U Sixtů

Na pražském Staroměstském náměstí po více než deseti letech v rukou atelieru MS architekti ožívá skloňovaný projekt Domu U Sixtů - Hotel Ritz-Carlton. Jedná se o kompletní rekonstrukci a adaptaci celkem devíti historických domů v samém centru starého města. Adaptace však zachová jedinečnost, identitu a genia loci všech devíti staveb. Komplex budov bude zaštítěn jménem Ritz-Carlton, který dbá na historii a příběhy lokality, jednotlivých budov i okolního prostoru. Volba společnosti Marriott pro vybudování projektu je šťastná i vzhledem k architektonickým a stavebně historickým hodnotám, které společnost uznává a respektuje.

Mimo jiné budou prostory nově vzniklého hotelového komplexu částečně otevřeny veřejnosti, takže snad i poprvé budou mít obyvatelé i návštěvníci Prahy možnost prohlédnout si všech devět objektů prakticky ze všech stran a ne jen jejich uliční průčelí. 
Autorská zpráva


AUTOR: Michal Šourek, Martin Studnička.
ATELIER: MS architekti s.r.o.
INVESTOR: Akroterion s.r.o.

Související články:
V Praze vznikne nový 5hvězdičkový hotel  28.2.2013

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

8. 12. 2021 17:10:41

Re: Parkovací dům Černý Most

Tleskám! Radost trochu kalí, že zde vzniká první vzorová vlaštovka asi tak 30 let poté, co by bylo takové vlaštovky potřeba, ale zaplaťpánbu za ty dary. Bohužel tak je to s námi tady v české kotlině pořád a asi jenom výjimečně bychom hledali počiny a osobnosti, jež nereagují na minulost či v lepším případě horkotěžko dohánějí palčivou přítomnost, ale hledí do budoucnosti (jo, hned mě napadl Jan Antonín Baťa, dovedeme si vůbec představit někoho takového v současnosti?). A tak když vytrváme v úsilí, budeme snad za 50 let tam, kde je civilizovaný svět dnes... V mladickém optimismu 89. roku minulého století jsem si chvíli myslel, že by snad tohle prokletí mohla naše společnost konečně překonat a že bychom se snad konečně mohli stát skutečně moderním státem na evropské špičce. Ale dost rychle mě to přešlo (přišla doba žvástů o "spálené zemi" a následná dekadence "oposmlouvy") a dnes už ten optimismus nějak nenacházím. (Stavba 6 km obchvatu Horní Lukavice od zahájení bude trvat 4 roky... čtyři dlouhé roky...) Za 8 let vlády těch, co "nekecejí, ale makají", jsme viděli, že populismus diletantů, kteří chtějí řídit stát jako firmu, jenom k tomu bohužel nemají nejmenší kompetence, taky nikam nevede. Před všemi budoucími vládami (ale to platí i pro všechny firmy a lidi v nich) tu stojí obrovský úkol - začít to strašné zpoždění konečně nějak dohánět. K dluhu komunismu se bohužel začíná přičítat dluh neschopnosti naší generace, a to ten dluh komunismu ještě nebyl zahlazen ani zdaleka. A k tomu výzvy doby, které nás v devadesátkách ani omylem nenapadly...(A budou mnohem vážnější, než si kdo odváží dnes vyslovit nahlas.) Budete muset, milí třicátníci a mladší, asi opravdu zabrat. Budete lepší a úspěšnější, než jsme byli my? Moc bych vám to přál, opravdu ano.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz