Místo asanace nebo přestavby jsme se rozhodli, že starší dům ponecháme, abychom nenarušili charakter ulice, a doplníme ho samostatnou podélnou stavbou v zahradě. Původní dům časem projde rekonstrukcí a bude sloužit pro hosty.
Nový objem jsme vytvořili s respektem k okolní zástavbě. Svým uspořádáním a hmotovou skladbou se blíží charakteru venkovských stavení s krytou terasou u vstupu. S typickým tvaroslovím jsme ale pracovali jen v náznacích: jednoduchá dispozice se otevírá do zahrady a k výhledům. Denní zóně dominuje světlík, který symbolicky akcentuje hlavní obytný prostor. Navíc prostor dobře větrá díky komínovému efektu. Část podkroví je obytná, figura stavby však zůstala jednopodlažní.
Vztah mezi starým a novým domem ještě není zcela definovaný. Postupně přidáme pergolu, která je spojí, a také přístřešek pro auta. Na zahradě vzniknou různá zákoutí; prostor pod pergolou bude soukromý, užitková část zahrady na konci pozemku naopak otevřená.
Autorská zpráva
Foto: Matej Hakár
Autoři: Tomáš Šebo, Patrik Kuva, Michal Romanec; spoluprácw Marcela Bertoková
Plocha pozemku: 1792 m2
Zastavěná plocha: 250 m2
Užitná plocha: 155 m2
Děkuji za perfektní popisky pod fotografiemi. Zatím se všechny články o trati soustřeďují na stavbu estakády. , Estakáda je sice…
Petr Tak to záleží na samotném prodejci a výrobci oken, jaké bude mít stanovené dodací lhůty. Protože jemu dodá skla…
Tu technickou pomoc při zakládání první řady je fakt skvělá možnost využít. Ono to zase nestojí nijak moc a není…
Heluz je v podstatě dost populární značka výrobce stavebního materiálu v Česku, hlavně jsou známí svými dobrými izolačními vlastnostmi. Úplně…
Pochybuji, že si dnes ještě někdo dobrovolně vybere dvojsklo...