Dům ve vinohradu

Dům ve vinohradu

Úvaly u Valtic

(3. 4. 2019) Ateliér ORA

   
 
 
 
 

Dům ve vinohradu

Obec na hranicích s Rakouskem, kterou dějiny neměly v přízni a která prošla částečnou asanací. V centru vesnice se momentálně nachází prázdno – vinohrady a zahrady. Uprostřed prázdna stojí kostel a vedle kostela stál malý jakoby šumperáček. Jeho dostavbu a kultivaci jsme dostali úkolem.
Původní objekt měl čtvercový půdorys, v přístavbě jsme ho zopakovali. Okna dělí fasádu na třetiny. Původní dům se díval pouze jedním směrem, my jsme probourali otvory do všech stran a otevřeli tak další výhledy. Díky tomu slunce do domu svítí celý den a fasády dostaly žádanou symetrii.
Inspirovali jsme se italskými vinařskými domy. Dům se s kostelem nemůže měřit velikostí, ale může se pokusit být mu důstojným partnerem. Obýván bude především v létě, takže zásadní pro nás bylo jeho maximální propojení s exteriérem. Kuchyň v přízemí se díky velkým dveřím po všech stranách může stát zahradní kuchyní. Pokoje v patře mají přístup na velkou terasu se skvělým výhledem na celý vinohrad. Výrobní část má vlastní vstup, přičemž je z kuchyně přímý přístup do vinného sklepa.

Autorská zpráva

Autoři: Ing. arch. Jan Veisser, Ing. arch. Jan Hora, MgA. Barbora Hora

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2017

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz