Dny pasivních domů 2019

Dny pasivních domů 2019

(7. 11. 2019) O víkendu 8.–10. 11. 2019 se opět uskuteční Dny pasivních domů

 
 
 
 

Dny pasivních domů 2019

Od pátku 8. do neděle 10. listopadu můžete navštívit pasivní domy po celé České republice. Máte jedinečnou příležitost se obyvatel i stavitelů pasivních domů zeptat na to, jak se jim v takových domech žije, jak vlastně fungují a jak se staví. Akci koordinuje Centrum pasivního domu.

Navštívit bude možné zhruba padesát rodinných domů po celé ČR.
Mapu – katalog otevřených domů včetně informací, kdy bude který objekt otevřen a možnost zaregistrovat se na prohlídku najdete ZDE.
Vybírat lze dle regionu, architektury či typu konstrukce.

 Mezi zpřístupněné veřejné stavby patří například Univerzitní centrum energeticky efektivních budov ČVUT (UCEEB) v Buštěhradě, mateřská škola v Sedlejově, která uspěla v soutěži E.ON Energy Globe, základní škola v Dolních Jirčanech, která je největší školou v pasivním standardu u nás, Rezidence Červený dvůr v Praze 10 (komplex 15 pasivních bytů), komunitní bydlení pro seniory v Týnci nad Labem nebo Výzkumné a inovační centrum NDK v Ostravě-Porubě. V řadě objektů budou probíhat komentované prohlídky nebo přednášky.
Seznam otevřených veřejných budov najdete ZDE.

Připraven je i bohatý doprovodný program – více ZDE.

Akce je součástí celosvětových Passive House Days, které organizuje Mezinárodní asociace pasivních domů (International Passive House Association).
Přehled pasivních domů otevřených jinde ve světě najdete ZDEpodle podkladů pořadatele

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2019 Business Media CZ, s. r. o.