DOCK 02

DOCK 02

(17. 12. 2015) V pražské Libni začala stavba nové administrativní budovy.

   
 
 
 
 

DOCK 02

Developerská skupina CRESTYL zahájila v prosinci stavbu nové administrativní budovy DOCK 02, která je součástí čtvrti DOCK vyrůstající kolem dvou slepých ramen Vltavy v pražské Libni. Unikátní kaskádovitá budova ve tvaru „V“ pokrytá zelení a s terasami směřujícími k vodní ploše navazuje na úspěšně dokončené kanceláře DOCK 01 a bude usilovat o získání prestižní certifikace dlouhodobě udržitelných projektů LEED Gold.

Celková investice do stavby je přibližně půl miliardy Kč. 8500 m² pronajímatelné plochy ve vysokém standardu bude připraveno k nastěhování již na jaře 2017. Prvním potvrzeným nájemcem je světový lídr na trhu stavebních materiálů společnost Saint-Gobain, která obsadí téměř třetinu budovy.

Šestipodlažní administrativní budova DOCK 02 je navržena podle posledních architektonických trendů architektonickou kanceláří Schindler Seko architekti. Díky unikátnímu kaskádovitému tvaru a terasám o rozloze přesahující 300 m² bude mít každé z pater svůj vlastní venkovní prostor s přímým výhledem na marinu a klidovou zónu kolem dvou slepých ramen Vltavy. Podzemní parkoviště poskytne téměř 90 parkovacích míst pro zaměstnance nájemců.

DOCK 02 je druhou z celkem pěti fází komerční části DOCK OFFICE PARK pražského projektu DOCK skupiny CRESTYL. Ten je koncipován jako kombinace klidného bydlení i kanceláří s promenádou u vody. Projekt DOCK tak nabízí kromě přístupu k marině také blízké golfové odpaliště, přímé napojení na cyklostezku a přístup do parku s dětským hřištěm i rozlehlých Thomayerových sadů.
tisková zpráva

Související články:
Kancelářská budova Dock 01 za 500 mil. Kč je zkolaudovaná  1.11.2013
 DOCK 01 - nová administrativní budova v Libni  9.8.2012

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz